Wieści ze wschodu
06.09.2013 9:32


Spięcie na linii Pekin-Moskwa?

Pojawiły się pierwsze efekty bezprecedensowej wizyty przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej w krajach Azji Środkowej. Chińczycy podpisali umowę na dostawy gazu z Turkmenistanem. Dzień później Gazprom poinformował, że odkłada rozpoczęcie budowy gazociągu, który miał połączyć pola gazowe Syberii z Chinami.
Wieści ze wschodu
05.09.2013 16:57


Rosyjska plaga plagiatów

Dziesięć procent prac doktorów nauk historycznych, opracowanych w Rosji od 2000 r., to plagiaty – wynika z danych przedstawionych przez pracowników Rosyjskiej Biblioteki Państwowej.
Wieści ze wschodu
05.09.2013 13:12


Ruszy proces niedoszłego „mordercy Putina”?

Zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli moskiewskiego sądu miejskiego proces Ilji Pjanzina, oskarżonego w lutym 2012 r. o planowanie zamachu na Władimira Putina, rozpocznie się już 6 września.
Wieści ze wschodu
05.09.2013 9:03


Putin pozazdrościł Obamie? Również chce spotkania z działaczami LGBT

Rosyjski prezydent wyraził gotowość do spotkania z przedstawicielami społeczności gejowskiej w Federacji. Dodał, że rosyjscy homoseksualiści są w „pełni szanowanymi obywatelami” Rosji.
Wieści ze wschodu
04.09.2013 17:40


Dagestan: atak w stolicy

W Machaczkale, stolicy autonomicznej republiki Dagestanu, doszło do ataku na kilkuosobowy patrol policji.
Wieści ze wschodu
04.09.2013 13:18


Armenia w Unii Euroazjatyckiej?

Serż Sarkisjan potwierdził, że Erewań zamierza przyłączyć się do Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu, czym wywołał konsternację wśród wielu zachodnich komentatorów (Armenia nie posiada granicy lądowej z którymkolwiek z sygnatariuszy wspomnianego paktu).
Wieści ze wschodu
04.09.2013 9:02


Obamy spotkanie na szczycie z rosyjskimi działaczami LGBT?

Rosyjskie środowiska obrońców praw człowieka poinformowały, że spotkają się z prezydentem USA 5 września, w związku z jego przyjazdem na szczyt G20 do Petersburga.
Wieści ze wschodu
03.09.2013 17:33


Co Rosja dostanie za Syrię?

Niedawno jeden z rosyjskich ekspertów „zaproponował” w swoim tekście, by w odpowiedzi na amerykańską interwencję w Syrii, rosyjska armia weszła do krajów nadbałtyckich. Teraz prezydent Rumunii (!) rozważa scenariusz, zgodnie z którym zachodnie mocarstwa za zgodę na interwencję oddadzą Rosji Naddniestrze.
Wieści ze wschodu
03.09.2013 13:46


Rosyjski wicepremier przestrzega Mołdawię przed UE

2 września Dmitrij Rogozin, wicepremier rosyjskiego rządu, przebywał z oficjalną wizytą w Mołdawii. Wypowiedzi rosyjskiego polityka sugerują jednak, że zdecydowanie lepiej czułby się tam w roli gospodarza, a nie gościa.
Wieści ze wschodu
03.09.2013 9:28


Chińskie tournee po Azji Środkowej

3 września Xi Jinping, przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej, rozpoczyna dziesięciodniową podróż, podczas której odwiedzi Turkmenistan, Kazachstan, Uzbekistan i Kirgizję. Czy w tym kontekście najistotniejsze będzie spotkanie z rosyjskimi przywódcami podczas zjazdu G20 w Petersburgu?

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.