Putin pozazdrościł Obamie? Również chce spotkania z działaczami LGBT

Rosyjski prezydent wyraził gotowość do spotkania z przedstawicielami społeczności gejowskiej w Federacji. Dodał, że rosyjscy homoseksualiści są w „pełni szanowanymi obywatelami” Rosji.
05.09.2013 9:03

W wywiadzie dla rosyjskiego Kanału Pierwszego Władimir Putin odrzucił oskarżenia o dyskryminację homoseksualistów w Rosji. Podkreślił, że są oni „w pełni szanowanymi obywatelami” Federacji. „Cieszą się równym traktowaniem w miejscach ich pracy i otrzymują nagrody i medale za swoje osiągnięcia” – dodał Putin. Prezydent zapewnił również, że jest gotowy do spotkania z reprezentantami społeczności LGBT w Rosji by omówić ich zaniepokojenie wprowadzonym w kraju prawem ograniczającym „gejowską propagandę”.

„Nie istnieje prawo wymierzone przeciwko osobom mającym nietradycyjną orientację seksualną. Media próbują stworzyć iluzję dla milionów widzów, że mamy takie prawo. Prawda jest taka, że ono nie istnieje. Jest prawo, przyjęte w Rosji, które zabrania propagandy nietradycyjnych orientacji seksualnych wśród nieletnich. To dwie kompletnie różne rzeczy” – wyjaśnił stanowisko władz rosyjskich Władimir Putin.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej pojawiła się informacja o możliwym spotkaniu Baracka Obamy z przedstawicielami rosyjskich LGBT, do którego miałoby dojść już 5 września.

Źródło: rferl.org

(Błażej Cecota)

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.