Wieści ze wschodu
04.06.2013 10:34


Rosyjskie władze niezadowolone z rozwoju rodzimej technologii wojskowej

Z krytyką rosyjskich naukowców zajmujących się rozwojem systemów bezzałogowych aparatów latających wystąpił minister obrony FR Siergiej Szojgu.
Wieści ze wschodu
03.06.2013 18:28


Saakaszwili wzywa przeciwników do współpracy

Według prezydenta Gruzji wobec zagrożenia ze strony Rosji, która ostatnio przypomniała o sobie „przesuwając” granicę Osetii Południowej w gruzińskiej Kartli, wszystkie siły polityczne w kraju powinny się zjednoczyć i wypracować wspólną formułę postępowania na arenie międzynarodowej by przeciwdziałać nielegalnym działaniom Moskwy.
Wieści ze wschodu
03.06.2013 16:19


Kaukaz: sukces Rosjan w Dagestanie

Rosyjskim służbom udało się ranić i aresztować lidera grupy bojowników z Machaczkały Sirażudina Guczuczalijewa.
Wieści ze wschodu
03.06.2013 13:59


Poeta prosto z Ameryki w PSALM-ie (XXII Zaproszenie na wieczór autorski 23 VI 2013 r.)

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM) przy Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych, przy ul. Nowosądeckiej 41, zaprasza miłośników dobrej poezji do Domu Parafialnego na spotkanie z wybitnym poetą emigracyjnym, nestorem polskich pisarzy, eseistów, krytyków literackich i tłumaczy za granicą, żywą ikoną polskiej literatury na obczyźnie – księdzem profesorem Januszem Arturem Ihnatowiczem.
Wieści ze wschodu
03.06.2013 12:08


Dagestan: zamachy z inicjatywy władz

Ostatnie dni przyniosły informację o dwóch aresztowaniach najwyższych przedstawicieli władz lokalnych w Dagestanie. Zatrzymani podejrzewani są o organizację zamachów na życie funkcjonariuszy Komitetu Śledczego. To nie pierwsza tego typu sprawa w kaukaskiej republice. W kwietniu informowaliśmy o poszukiwaniach naczelnika policji stolicy Dagestanu, a dosłownie kilka dni temu o aresztowaniu naczelnika stołecznego OMON-u, który dozbrajał bojowników.
Wieści ze wschodu
03.06.2013 11:37


Kraków: spotkanie ze Stanisławem Srokowskim

Już we wtorek, 4 czerwca, nasz znakomity pisarz będzie opowiadał o barbarzyństwie na polskich kresach.
Wieści ze wschodu
01.06.2013 8:37


Rosja: arabska kontrofensywa

Po „rewolucjach arabskich” i amerykańskich interwencjach na Bliskim Wschodzie wydawało się, że Moskwa może utracić swoje dotychczasowe wpływy. Tymczasem Rosjanie umacniają swoją obecność w krajach arabskich.
Wieści ze wschodu
31.05.2013 13:25


Efekt bostoński? Amerykanie o sytuacji na Kaukazie

Według amerykańskiego Departamentu Stanu działania Rosjan na Kaukazie mają w istocie na celu zwalczanie terroryzmu i ekstremizmu islamskiego.
Wieści ze wschodu
29.05.2013 19:07


Gagauzja: o prawo do samostanowienia

Gagauskie skrzydło w Demokratycznej Partii Mołdawii poruszyło kwestię możliwości wpisania do mołdawskiej Konstytucji prawa Gagauzji do samostanowienia w przypadku utraty niepodległości przez Mołdawię.
Wieści ze wschodu
29.05.2013 16:48


Dagestan: zamach w Dzień Pogranicznika

W Derbencie, na południu Dagestanu, doszło do zamachu na autobus z funkcjonariuszami Straży Granicznej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.