Obamy spotkanie na szczycie z rosyjskimi działaczami LGBT?

Rosyjskie środowiska obrońców praw człowieka poinformowały, że spotkają się z prezydentem USA 5 września, w związku z jego przyjazdem na szczyt G20 do Petersburga.
04.09.2013 9:02

Nie będzie to pierwsze spotkanie przedstawiciela amerykańskiej administracji rządowej z członkami rosyjskich organizacji pozarządowych, najczęściej opozycyjnych wobec rządów Władimira Putina. Jak jednak podkreślają media zachodnie, Barack Obama może przyjąć również przedstawicieli rosyjskich środowisk lesbijskich, gejowskich i transseksualnych, co może być uznane za wydarzenie przełomowe. Po raz pierwszy bowiem członkowie rosyjskich organizacji LGBT otrzymają możliwość rozmowy z amerykańskim prezydentem.

Wszystko w kontekście prowadzonej obecnie przez władze federalne z Władimirem Putinem kampanii na rzecz ograniczenia wpływów „propagandy homoseksualnej” w Rosji. Na przełomie lipca i sierpnia administracja amerykańska wyraziła „zaniepokojenie” wprowadzeniem w Rosji, podpisem Władimira Putina z 29 lipca, zakazu „propagowania nietradycyjnych zachowań seksualnych” wśród nieletnich.

Źródło: 

(Błażej Cecota)

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.