Wieści ze wschodu
02.09.2013 18:09


Upamiętnią Annę Politkowską

Rosyjski Związek Dziennikarzy ustanowił nagrodę imienia Anny Politkowskiej, dziennikarki zamordowanej w październiku 2006 r.
Wieści ze wschodu
02.09.2013 13:35


Rosja: aresztowania islamistów

Do zatrzymania kilkudziesięciu zwolenników radykalnego islamu doszło w zachodniej Syberii i Baszkirii – informują agenci Federalnej Służby Bezpieczeństwa.
Wieści ze wschodu
02.09.2013 9:21


Referendum na Ukrainie?

Ukraiński prezydent nie wyklucza, że naród będzie musiał wybrać w referendum do której organizacji międzynarodowej chce dołączyć – Unii Europejskiej czy Euroazjatyckiej.
Wieści ze wschodu
01.09.2013 19:45


Gruzja: antymuzułmańskie protesty popsują stosunki z Turcją?

W gruzińskim regionie Samcche-Dżawachetia, znajdującym się przy granicy z Turcją, doszło do protestów przeciwko restauracji minaretu meczetu znajdującego się w miejscowości Chela.
Wieści ze wschodu
01.09.2013 16:17


Azerbejdżan: wspólny kandydat opozycji zarejestrowany

W najbliższych wyborach prezydenckich w Azerbejdżanie, które odbędą się 9 października, opozycję będzie reprezentował Camil Hasanli, członek Azerskiej Akademii Nauk, znany historyk i deputowany.
Wieści ze wschodu
01.09.2013 11:52


Mołdawia: nie chcą wizyty rosyjskiego patriarchy

Zaplanowana na przyszły tydzień wizyta w Mołdawii patriarchy Moskwy i Wszechrusi Cyryla, która zbiega się w czasie z przyjazdem do tego kraju znanego z antyzachodniej retoryki wicepremiera Rosji Dmitrija Rogozina, wywołuje skrajne emocje na mołdawskiej scenie politycznej.
Wieści ze wschodu
01.09.2013 9:11


Rosja: aresztowania podczas demonstracji w obronie wolności zgromadzeń

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, także w sierpniu w kilkudziesięciu rosyjskich miastach opozycja zorganizowała akcje protestacyjne przeciwko łamaniu 31 artykułu rosyjskiej konstytucji, gwarantującego każdemu obywatelowi wolność zgromadzeń. Podobnie jak wcześniej, manifestanci spotkali się z przemocą ze strony rosyjskich funkcjonariuszy.
Wieści ze wschodu
31.08.2013 15:28


Putin: oskarżenia wobec Assada to „prowokacja”

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin powiedział w sobotę, że oskarżania wobec syryjskiego rządu o przeprowadzenie ataku chemicznego przeciwko cywilom to „prowokacja”.
Wieści ze wschodu
30.08.2013 18:38


„Serce Czeczenii” jednym z najważniejszych symboli Rosji

Ogólnorosyjski plebiscyt na 10 najważniejszych symboli Federacji Rosyjskiej kończy się skandalem. W ostatniej chwili liczba głosów oddanych na fortyfikację w regionie Kołomna podskoczyła tak, aby prześcignąć najważniejszy czeczeński meczet zwany sercem Czeczenii.
Wieści ze wschodu
29.08.2013 19:27


Gorąca linia na Kremlu – w sprawie Syrii

Po ostatniej rozmowie Ministra Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergieja Ławrowa z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym Władimir Putin odbył rozmowę telefoniczną z Angelą Merkel.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.