Wieści ze wschodu
04.08.2013 14:51


Moskwa: obóz przejściowy dla nielegalnych imigrantów

Ponad tysiąc nielegalnych imigrantów, zatrzymanych przez rosyjskie służby w końcu lipca, zostanie przetransportowanych do specjalnego obozu w Moskwie.
Wieści ze wschodu
04.08.2013 9:05


Kolejni ranni na granicy azersko-ormiańskiej

W pierwszych dniach sierpnia doszło do co najmniej dwóch zbrojnych incydentów na linii demarkacyjnej dzielącej Armenię i Górski Karabach oraz Azerbejdżan.
Wieści ze wschodu
03.08.2013 16:07


Tbilisi chce zacieśnienia sojuszu z Turcją i Azerbejdżanem?

Irakli Alasania, gruziński minister obrony, ujawnił, że przedstawiciele Ankary, Baku i Tbilisi omawiają możliwości zacieśnienia współpracy w zakresie rozwoju przemysłu wojennego.
Wieści ze wschodu
03.08.2013 9:56


Putin ostrzega prokremlowską młodzież przed chaosem „arabskiej wiosny”

Podczas spotkania z prokremlowsko nastawioną młodzieżą zgromadzoną na obozie „Seliger-2013” w obwodzie twerskim, prezydent ostrzegał przed ludźmi, którzy chcą sprowokować w Rosji rewolucję.
Wieści ze wschodu
02.08.2013 11:57


Rosyjskie bombowce nad Rumunią

Rosja po raz kolejny narusza strefę powietrzną innego państwa. Celem ma być zbadanie instalacji elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej.
Wieści ze wschodu
31.07.2013 1:57


Kaczyński w Gruzji. W obronie demokracji

Wizyta prezesa Prawa i Sprawiedliwości w Tbilisi została szeroko omówiona w gruzińskich mediach i potraktowana jako wzmocnienie tendencji prozachodnich w kaukaskim kraju.
Wieści ze wschodu
27.07.2013 16:30


USA nakładają sankcję na Rosję – za azyl dla Snowdena

Sankcje są przewidziane nie tylko dla Federacji Rosyjskiej, ale też dla każdego innego kraju, który zapewni schronienie dla byłego oficera CIA. Jednak Waszyngton ma w tym posunięciu jeszcze jeden cel.
Wieści ze wschodu
26.07.2013 9:43


Rosja przyłączy Osetię Południową?

Marionetkowy prezydent nieuznawanej na świecie Osetii Południowej, Leonid Tibilov, oświadczył, że dąży do zjednoczenia z Federacją Rosyjską. Oznaczałoby to ostateczne oderwanie tych terytoriów od Gruzji.
Wieści ze wschodu
25.07.2013 10:58


Rosyjskie samoloty Su-27 postawione w stan gotowości. Cel – polska Cessna

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej wydało 24 lipca oświadczenie, w którym wyraziło oburzenie naruszeniem przestrzeni powietrznej Obwodu Kaliningradzkiego przez polski samolot Cessna.
Wieści ze wschodu
22.07.2013 13:21


Krytyka Gazpromu wystarczy do zdymisjonowania burmistrza?

Burmistrz Tomska Nikolaj Nikolajczuk ogłosił swoją dymisję. Za przyczynę dobrowolnej rezygnacji podał nieporozumienia z gubernatorem obwodu tomskiego Sergeyem Zhvachkinem. Ten ostatni to człowiek Gazpromu – w maju skrytykował Nikolajczuka i zaraz rozeszły się pogłoski o rychłej dymisji burmistrza.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.