Wieści ze wschodu
10.08.2018 11:15


Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

O inspiracji płynącej z kazań prymasa Wyszyńskiego, kłótni z Jackiem Kuroniem i liczeniu frekwencji w wyborach do sejmu PRL profesorowi Andrzejowi Nowakowi opowiada Antoni Macierewicz.
Wieści ze wschodu
23.05.2018 13:37


Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

Zmarł Richard Pipes, historyk rosyjskich tradycji, bolszewickiego zła, ludzkiej natury. W dziedzinie historii nie przyznaje się nagród Nobla. Norweski Instytut przyznaje jednak rodzaj honorowego wyróżnienia łącznie w dziedzinach historii, filozofii i politologii, zapraszając co rok jednego uczonego z którejś z tych dyscyplin do przedstawienia tzw. wiosennych wykładów noblowskich. Jednym z wyróżnionych owym humanistycznym „noblem” został właśnie Richard Pipes, profesor Uniwersytetu Harvarda.
Wieści ze wschodu
12.01.2018 8:50


ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Miło nam poinformować, że Wydawnictwo Arcana oraz prof. Zofia Zielińska otrzymali wyróżnienie w Konkursie Historycznym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Wieści ze wschodu
18.07.2017 18:58


Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

135 numer Dwumiesięcznika ARCANA trafił do sprzedaży. W piśmie znajduje się m.in. ogromna historia współczesnego marksizmu autorstwa Krzysztofa Karonia, zapiski manarchisty Tomasza Gabisia czy artykuł o Joseph Conradzie-Korzeniowskim. Poniżej prezentujemy pełny spis treści:
Wieści ze wschodu
07.01.2017 17:32


Potrzebujemy niepodległych elit mówi nam Jarosław Szarek, prezes IPN – ARCANA 132 już w księgarniach!

132 numer Dwumiesięcznika ARCANA trafił na półki, a w środku podsumowanie Światowych Dni Młodzieży, ekonomiczna analiza podatków pióra prof. Kazimierza Dadaka oraz analiza transformacji systemów komunistycznych Europy Wschodniej autorstwa Jerzego Targalskiego. Tematem numeru jest jednak obszerna rozmowa z prezesem IPN-u, Jarosławem Szarkiem, w której świeżo obrany szef Instytutu Pamięci Narodowej zdradza nam plany na przyszłość i dosadnie krytykuje III RP.
Wieści ze wschodu
17.11.2016 23:35


Spotkania wokół książki „Harcerską drogą do niepodległości. Od »Czarnej Jedynki« do Komitetu Obrony Robotników”

Informujemy o spotkaniach wokół książki „Harcerską drogą do niepodległości. Od »Czarnej Jedynki« do Komitetu Obrony Robotników”. Jedno z nich, z ministrem Antonim Macierewiczem odbędzie się 24 listopada na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.
Wieści ze wschodu
04.11.2016 20:04


Polska i Węgry w roku 1956 i Czas Apokalipsy – ARCANA 131 w księgarniach!

131 numer Dwumiesięcznika ARCANA trafił do sprzedaży. A w środku m.in. analiza polskiej gospodarki, kilka słów o kryzysie konstytucyjnym, teksty o europejskich rzeziach XX wieku, a także ogromna ankieta poświęcona 1956 rokowi – z perspektywy polskiej i węgierskiej. Nie zabrakło poezji, recenzji i bogatego archiwum.
Wieści ze wschodu
31.10.2016 17:36


Wspomnienie: Iwo Cyprian Pogonowski

Marek Jan Chodakiewicz wspomina Iwo Cypriana Pogonowskiego – człowieka renesansu: inżyniera przemysłu naftowego, literata, koniarza, szermierza, farmera, wykładowcę akademickiego, architekta, rzeźbiarza i malarza, lingwistę, historyka. Lwowianina żyjącego według dewizy swego miasta: „Semper Fidelis.”
Wieści ze wschodu
25.09.2016 11:50


Promocja książki Harcerską drogą do niepodległości. Od Czarnej Jedynki do Komitetu Obrony Robotników

Zapraszamy na promocję książki Justyny Błażejowskiej pt. Harcerską drogą do niepodległości. Od Czarnej Jedynki do Komitetu Obrony Robotników, która odbędzie się w Gdyni 1 października 2016 roku.
Wieści ze wschodu
11.08.2016 18:59


Ziemia Święta 2016 – polskie władze powinny mocniej angażować się w dzieła katolickie na Ziemi Świętej

Jak wyglądają pielgrzymi do Ziemi Świętej? Prezentujemy relację Lecha Małeckiego, który odwiedził Bliski Wschód i dokładnie opisał przebieg wyprawy.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.