Wieści ze wschodu
17.10.2013 9:13


Rosja: niepodległościowe demonstracje na Powołżu

W ostatni weekend w stolicach autonomicznych republik Baszkirii i Tatarstanu odbyły się demonstracje, których uczestnicy domagali się uznania suwerenności obydwu podmiotów politycznych wobec Moskwy.
Wieści ze wschodu
16.10.2013 14:48


Naddniestrze: celem „konsolidacja” z Rosją?

W parlamencie separatystycznej republiki pojawił się projekt wprowadzenia zmian do konstytucji, które w warstwie symbolicznej zbliżają Naddniestrze do „zjednoczenia” z Rosją.
Wieści ze wschodu
16.10.2013 9:07


Moskwa: kolejny dzień nacjonalistycznych rozruchów

W okolicach stacji metra „Prażskaja”, na południu rosyjskiej stolicy, doszło do starć pomiędzy nacjonalistami a oddziałami policji. Funkcjonariusze aresztowali około pięćdziesięciu osób.
Wieści ze wschodu
10.10.2013 13:28


Rusza czwarta edycja Konkursu Sarmatia!

Konkurs Sarmatia Karola Levittoux liczy sobie już kilka ładnych lat. Od początku istnienia jego celem była popularyzacja dziedzictwa wielonarodowej Rzeczpospolitej oraz rozbudzenie zainteresowania tematyką Kresów Wschodnich.
Wieści ze wschodu
05.10.2013 11:09


Miedwiediew na marginesie zaufania społecznego

Obecnie zaufanie do premiera Dmitrija Miedwiediewa deklaruje 1% badanych, tylko tyle osób wybrałoby go na prezydenta Federacji Rosyjskiej. Co to oznacza dla układu sił na Kremlu?
Wieści ze wschodu
03.10.2013 15:26


Dagestan: duże straty MSW

Pięciu oficerów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zginęło na początku października w Dagestanie.
Wieści ze wschodu
03.10.2013 9:24


NATO wzywa Rosję do unormowania stosunków z Gruzją

Sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego, Anders Fogh Rasmussen, w specjalnym oświadczeniu wezwał Rosję do wycofania się z aktu uznania niepodległości dwóch separatystycznych republik – Osetii Południowej i Abchazji.
Wieści ze wschodu
02.10.2013 15:44


Kirgizja-Uzbekistan: rozmowy na temat problemów granicznych

Przedstawiciele władz Kirgizji i Uzbekistanu rozpoczęli negocjacje dotyczące incydentów granicznych, do jakich doszło w pobliżu kirgiskiego miasta Osz.
Wieści ze wschodu
02.10.2013 9:58


Azerbejdżan: opozycja wzywa do „zakończenia dyktatury”

Kilka tysięcy osób zebrało się w ostatni weekend września w stolicy kraju Baku, by wyrazić poparcie dla kandydata opozycji na prezydenta Azerbejdżanu, Camila Hasanliego.
Wieści ze wschodu
01.10.2013 19:59


Dagestan: udana operacja Rosjan

W końcu września w Derbencie doszło do likwidacji kolejnej komórki powstańczej. W wyniku akcji rosyjskich służb zginęło pięciu bojowników.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.