Wieści ze wschodu
03.08.2015 21:03


Tarcia wewnątrz Unii Europejskiej - kryzys grecki

Wschód i Zachód są nierozerwalnie ze sobą powiązane. Aby zrozumieć politykę Wschodu, należy mieć na uwadze (wewnętrzne) układy Zachodu. Publikujemy esej Piotra Juchowskiego z Portalu Arcana, w którym zadaje on kluczowe pytania dotyczące polityki Niemiec względem Grecji oraz sojuszy, które tworzą się wewnątrz UE. Czy silny gracz ze Wschodu może „rozegrać\" Zachód?
Wieści ze wschodu
05.06.2015 12:44


Polska wobec wojny na Wschodzie

Rozmieszczenie naszych sił zbrojnych na terytorium kraju nie zmieniło się w zasadzie od czasów Układu Warszawskiego.
Wieści ze wschodu
19.05.2015 19:33


Nauki Jana Pawła II umacniają się w Polsce - przesądza o tym młode pokolenie

Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska nie po raz pierwszy patrzy z optymizmem na Polaków. Tym razem w aspekcie obyczajowości, naukowiec z Warszawy, opisała jak postawy prolife szerzą się wśród najmłodszych rodaków. Dowody są twarde, a wnioski przynoszą nadzieję.
Wieści ze wschodu
16.05.2014 17:30


Wybrano premiera samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej

Aleksander Boroday, jak twierdzą zgodnie ukraińskie i rosyjskie media, był obywatelem Federacji Rosyjskiej.
Wieści ze wschodu
15.01.2014 22:04


Relacje z Euromajdanu (news aktualizowany)

Z Arcanami nawiązali kontakt ważni uczestnicy protestów w Kijowie. Ze względu na możliwe represje wspólnie zdecydowaliśmy umieszczać je na Portalu ale bez podpisania autora – anonimowo. Chwilowo wersja tylko ukraińska. Zachęcamy do lektury!
Wieści ze wschodu
30.12.2013 11:12


Padwa uhonorowała prof. Ryszarda Demela

Prof. Ryszard Demel otrzymał, jako pierwszy i jedyny cudzoziemiec, Honorowe Obywatelstwo Miasta Padwy. Uroczystość, podczas której symboliczne klucze miasta wręczył mu burmistrz Ivo Rossi odbyła się 12 grudnia br. O nadanie tego prestiżowego tytułu starało się Stowarzyszenie Włosko-Polskie w Padwie (AIPP), którego Profesor jest honorowym prezesem oraz prof. Giuliano Pisani, szef komisji do spraw kultury przy Urzędzie Miasta Padwy i wybitny znawca twórczości Giotta. W uroczystości uczestniczył Konsul Generalny RP w Mediolanie Jerzy Adamczyk.
Wieści ze wschodu
11.12.2013 12:03


Euromajdan przetrwał nocny szturm

Wolni Ukraińcy wybrali taktykę biernej obrony – nie podejmowali walki tylko spowalniali szturm Berkutu – specjalnych oddziałów milicji ukraińskiej. Metoda okazała się skuteczna.
Wieści ze wschodu
28.10.2013 16:05


Abdulatipow: FSB nie wystarczy

Nowy prezydent Dagestanu skomentował zeszłotygodniowy zamach w Wołgogradzie, którego dokonała obywatelka republiki, Naida Achijałowa.
Wieści ze wschodu
28.10.2013 9:21


Skandal w „Jednej Rosji”? Działacze podejrzewani o przywłaszczenie pieniędzy przeznaczonych na kampanię

W siedzibie baszkirskiego oddziału „Jednej Rosji” doszło do przeszukania zarządzonego przez tamtejsze organy ścigania. Nieoficjalnie wiadomo, że działacze partii rządzącej podejrzewani są o przywłaszczenie sobie pieniędzy przeznaczonych na kampanię wyborczą.
Wieści ze wschodu
24.10.2013 15:04


Ukraiński minister podejrzewa Rosjan o szpiegostwo gospodarcze

Minister Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy Mykoła Prisjażniuk wyraził obawy związane z obecnością przedstawicieli rosyjskich firm cukierniczych w charakterze ekspertów Rospotrebnadzoru, sprawdzających proces produkcyjny w fabrykach ukraińskiego konsorcjum Roshen.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.