Komentarze ekspertów
02.07.2013 18:03


Czy KUL jeszcze im. Jana Pawła II czy już im. Janusza Palikota?

Katolicki Uniwersytet Lubelski zainfekowany lewacką ideologią.
Komentarze ekspertów
21.06.2013 10:09


Rasa panów pisze na nowo historię II wojny

Za pokazanie tego serialu niemieckiej propagandy w TVP Juliusz Braun powinien sobie dodać von przed nazwiskiem. A może i otrzymać odznaczenie niemieckie jakiegoś zasłużonego Polakożercy, np. Stresemanna? Odznaczenie należy mu się także za dobór dyskutantów po emisji.
Komentarze ekspertów
19.06.2013 16:22


„Muzyka to uwodzicielstwo”

O twórczości Leszka Długosza, a także o jego dzieciństwie, źródłach inspiracji i wreszcie o roli współczesnej poezji i muzyki rozmawiamy z samym artystą.
Komentarze ekspertów
10.06.2013 10:04


Pożegnanie Kardynała Stanisława Nagy’ego

5 czerwca odszedł do Pana ksiądz kardynał Stanisław Nagy (1921-2013), jeden z wielkich polskich „senatorów świata”, jak to pięknie określano w czasach, kiedy ponad 800 lat temu powoływano po raz pierwszy Kolegium Kardynalskie – pisze prof. Andrzej Nowak.
Komentarze ekspertów
29.04.2013 16:29


Słowa uznania dla „Arcanów” od kard. Stanisława Nagyego

W najnowszej „Gazecie Polskiej” opublikowano wywiad Artura Dmochowskiego z Kardynałem, w którym życzliwe słowa są skierowane w stronę krakowskiego środowiska „Arcanów”.
Komentarze ekspertów
03.04.2013 18:57


Postawmy Rozwadowskiemu pomnik w Warszawie

Warszawiacy dyskutują (albo nawet nie) o sowieckim pomniku „Czterech śpiących” w stolicy, a tymczasem historyk Marcin Drewicz apeluje – Generałowi Rozwadowskiemu należy się pomnik! Gdzie, jaki – i przede wszystkim – z jakiego powodu? Wyjaśnia autor Arcanów:
Komentarze ekspertów
14.03.2013 18:10


W Argentynie zapanowała radość podobna do polskiej reakcji na wybór Karola Wojtyły na papieża – rozmowa z ks. Stefanem Moszoro

Rozmowa z Kierownikiem Duchowym prałatury Opus Dei w Polsce, ks. Stefanem Moszoro, na temat nowego papieża - Franciszka.
Komentarze ekspertów
27.02.2013 14:34


Jarosław Kaczyński: sytuacja w Gruzji nie jest jeszcze przesądzona (video)

Od czasów wyborów parlamentarnych w Gruzji (1 X 2012 r.) polityka Tbilisi gwałtownie skręciła na Wschód. Mimo licznych gestów obecnego rządu w stronę Kremla, o których pisaliśmy na Portalu ARCANA, zapytany o sytuację na Kaukazie prezes PiS Jarosław Kaczyński widzi jednak wiele szans na utrzymanie prozachodniego kursu Gruzji.
Komentarze ekspertów
04.02.2013 9:30


Drążymy dalej temat Powstania Styczniowego!

Tajemne Państwo Polskie, które powstało w 1863 r., było prototypem Polskiego Państwa Podziemnego z II wojny światowej: miało własne sądownictwo, szkolnictwo, dyplomację oraz wybierało podatki – także od Rosjan!
Komentarze ekspertów
24.01.2013 17:09


Tak jak zgadzamy się na stratę dla Zachodu Gruzji, tak możemy nie obronić Mołdawii – rozmowa z drem hab. Krzysztofem Szczerskim

O niepozornym kraju nad Dniestrem i Prutem rozmawiamy z redaktorem naczelnym Dwumiesięcznika ARCANA i byłym wiceministrem spraw zagranicznych – okazuje się, że państwo mniejsze od województwa mazowieckiego może przesądzić o pozycji Rosji i o kształcie Unii Europejskiej. Czy Kreml wygra rozgrywkę o Mołdawię?

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.