Komentarze ekspertów
06.10.2015 17:18


Prof. Nowak: Rasizm zachodnioeuropejski jest wymierzony w Polaków

Ostatnie tygodnie ujawniły z całą siłą najgorsze rasistowskie uprzedzenia skierowane wobec mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej - napisał prof. Nowak w felietonie dla „Gościa Niedzielnego”.
Komentarze ekspertów
28.09.2015 17:53


Prof. Nowak: Wokół naszej cywilizacji gęstnieje ciemność

Barbarzyńcy nie przychodzą z zewnątrz - twierdzi profesor Andrzej Nowak w wywiadzie, jaki przeprowadziła redaktor Agata Ławniczak - tworzą je najczęściej studenci i profesorowie europejskich uniwersytetów, głosiciele nowego barbarzyństwa.
Komentarze ekspertów
01.09.2015 17:24


Prof. Nowak: Jeśli spoiwem polskości będą sprawy materialne - przegramy!

W okolicach rocznic Bitwy Warszawskiej, podpisania Porozumień Sierpniowych oraz w rocznicę agresji Niemiec na Polskę publikujemy tekst profesora Andrzeja Nowaka na temat solidarności polskiej - nie tylko tej z 1980 r. Tekst pierwotnie był publikowany w „Życiu” w 2000 r.
Komentarze ekspertów
08.02.2015 10:18


List do Pani Agnieszki Romaszewskiej po konwencji wyborczej Andrzeja Dudy

Pozwalam sobie adresować na Pani Imię ten list, ze względu na szczególny szacunek dla Pani i dla Pani Rodziców – Bohaterów „Solidarności”. Szacunek należy się jednak każdemu z Czytelników mojego tekstu...
Komentarze ekspertów
05.02.2015 15:09


Prof. Andrzej Nowak: Głos wyborczy w roku 2015

Wysoki i bardzo przeze mnie szanowany przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości zaprosił mnie we wtorek na sobotnią konwencję, która ma zainaugurować oficjalnie kampanię prezydencką dr. Andrzeja Dudy.
Komentarze ekspertów
13.12.2014 10:00


dr Jarosław Szarek: Stan wojenny złamał ducha Polaków do tego stopnia, że jeszcze dziś to odczuwamy

Takiego wywiadu jeszcze nie było. Krakowski historyk dr Jarosław Szarek podaje szereg ostatecznych argumentów, kwestionujących zasadność wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Ani wschodnia interwencja nam nie groziła, ani wprowadzenie stanu wojennego nie było przygotowane w ostatniej chwili, ani kryzys nie był spowodowany działaniem Solidarności. A tymczasem dr Szarek przytacza smutno dziś brzmiące dokumenty, sporządzane przez propagandystów Jaruzelskiego, które świadomie są dziś wykorzystywane przez media i „ekspertów” do fałszywego usprawiedliwiania komunistycznych kacyków. Brońmy dobrego imienia Solidarności, brońmy dobrego imienia Polski – pamiętajmy o zbrodniarzach stanu wojennego!

Komentarze ekspertów
30.05.2014 11:21


Jak Jaruzelski w szaty cnotliwego się przyodziewał

„O zmarłych mówi się dobrze albo wcale”. Trudno jednak odnosić to przysłowie do osób publicznych i postaci historycznych, które kreowały rzeczywistość milionów ludzi. Tym bardziej, że o budowaniu zakłamanej legendy generała w 1994 r. pisał już Andrzej Nowak.
Komentarze ekspertów
29.05.2014 13:39


Węgierski MSZ: Popieramy jedność terytorialną Ukrainy

Z Adamem Szesztay’em, dyrektorem Departamentu Planowania Strategicznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Węgier rozmawia Bogdan Gancarz.
Komentarze ekspertów
16.05.2014 22:56


Pióro bywa jak miecz

W dniu 16 maja 2014 r., w wieku 79 lat, zmarł Marek Nowakowski, m.in. autor Arcanów i przyjaciel naszego środowiska. Wraz z tą smutną wiadomością publikujemy esej prof. Urbanowskiego na temat prozy wielkiego pisarza.
Komentarze ekspertów
07.05.2014 12:00


Mustafa Dżemilew i Tatarzy Krymscy. I Polacy, którzy im pomagali.

W grudniu 1989 roku w czasie demonstracji antykomunistycznej w Kijowie, doszło do spotkania przedstawicielki organizacji Tatarów Krymskich OKND Awy Azamatowej z przewodniczącym Autonomicznego Wydziału Wschodniego “Solidarności Walczącej\", Piotrem Hlebowiczem.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.