Komentarze ekspertów
10.02.2011 12:48


Szczerski: Trójkąt Weimarski jak karafka zwietrzałej whisky

Komentarz dr. hab. Krzysztofa Szczerskiego, adiunkta w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ, do wizyty szefów państw Francji i Niemiec w Polsce.

Komentarze ekspertów
09.02.2011 9:19


Ronald Reagan – prezydent, który dla wolności nie uchyliłby się od wojny

W związku z niebyłymi obchodami stulecia urodzin człowieka, który pokonał Imperium Zła, specjalnie dla Portalu ARCANA, Stanisław Michalkiewicz mówi o tym, co Polacy zawdzięczają Reaganowi i dlaczego o nim nie pamiętają. W jaki sposób Machiavelli pokonał „sowieciarzy” i po co nam reaganomika.

Komentarze ekspertów
04.02.2011 13:12


Polska i Ukraina. Wspólnota interesów

Wspólnota interesów rozumiana jako zbliżenie polsko – ukraińskie, czy też wspólnota interesów znowu oparta o Rosję? Minister Spraw Zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, Anna Fotyga, specjalnie dla Portalu ARCANA komentuje wizytę prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza w Polsce.

Komentarze ekspertów
01.02.2011 12:06


Bocheńska: Turcja zaznacza własną podmiotowość

Swoją refleksją nad powstaniem trójkąta Turcja-Iran-Azerbejdżan dzieli się z portalem ARCANA dr Joanna Bocheńska, orientalista.

Komentarze ekspertów
29.01.2011 22:27


Gasimov: Azerbejdżan będzie drugim Iranem

Globalne znaczenie konfliktu w Górskim Karabachu i kierunek polityki Azerbejdżanu, komentuje dla Portalu ARCANA dr Zaur Gasimov, rosjoznawca na Uniwersytecie w Moguncji.

Komentarze ekspertów
25.01.2011 11:38


Młynarski: Zbliżenie Rosji z Chinami – zwrot w polityce energetycznej

Nowy kształt stosunków chińsko-rosyjskich komentuje dla Portalu ARCANA dr Tomasz Młynarski, adiunkt w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.

Komentarze ekspertów
23.01.2011 15:23


Korporacja czekistów - rozmowa z Henrykiem Głębockim

Za zgodą 'Naszego Dziennika' publikujemy rozmowę Małgorzaty Rutkowskiej z dr. Henrykiem Głębockim, która ukazała się w tej gazecie. Winni są polscy piloci - po 9 miesiącach, jakie minęły od tragedii smoleńskiej, MAK dosłownie powtórzył kłamstwa propagandy rosyjskiej sączone już 10 kwietnia 2010 roku. O czym to świadczy? Czy MAK działa na polityczne zamówienie Kremla?

Komentarze ekspertów
21.01.2011 12:26


Zięba: Ukraina zależna to nie ta Ukraina, której potrzebuje Polska

Dr Andrzej Zięba, adiunkt w Instytutcie Etnologii i Antropologii Kulturowej na Wydziale Historycznym UJ, sekretarz Komisji Wschodnioeuropejskiej PAU, komentuje dla Portalu ARCANA relacje między władzą a opozycją na Ukrainie.

Komentarze ekspertów
19.01.2011 11:58


Moklak: W postrzeganiu historii Ukrainy nie jest rozstrzygnięta jedynie ocena II wojny światowej

Politykę historyczną Ukrainy komentuje dla Portalu ARCANA dr hab. Jarosław Moklak, adiunkt w Instytucie Historii UJ, redaktor naczelny czasopisma „Nowa Ukraina. Zeszyty historyczno-politologiczne”.

Komentarze ekspertów
17.01.2011 16:05


Osiecki: Władze Armenii używają konfliktu o Górski Karabach jako straszaka do rozwiązywania sporów w polityce wewnętrznej

Eskalację konfliktu o Górski Karabach komentuje dla Portalu ARCANA Jakub Osiecki, doktorant UPJP II, stypendysta Polskiej Akademii Umiejętności na Państwowym Uniwersytecie w Erywaniu.


Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.