Komentarze ekspertów
15.01.2011 22:04


Ograniczona odpowiedzialność

W kwestii sprawozdania MAK zadziałała stara sowiecka zasada: nie wydawać swoich - pisze Borys Sokołow.

Komentarze ekspertów
14.01.2011 12:58


Nowak: Tylko słowo honoru generał Anodiny przemawia za wiarygodnością raportu

To jest raport jak na zlecenie Stalina, upokorzenie generała Błasika nie było wcale Rosjanom potrzebne, ale chodziło o zhańbienie Polski - komentuje dla Portalu ARCANA profesor Andrzej Nowak. Czy minister Bogdan Klich i prezydent Bronisław Komorowski nie wypełniają swoich podstawowych obowiązków obrony polskiego munduru i Orła Białego?

Komentarze ekspertów
12.01.2011 13:00


Diec: Konflikt w Rosji może nabrać charakteru wojny religijnej

Bieżącą eskalację konfliktu kulturowego w Rosji komentuje dla Portalu ARCANA dr hab. Joachim Diec, adiunkt w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, członek PAU.

Komentarze ekspertów
03.01.2011 19:56


Fragment książki Anny Zechenter 'KGB gra w szachy'

Przypominając o promocji książki Anny Zechenter "KGB gra w szachy" prezentujemy jeden z rozdziałów tej pracy. Promocja odbyła się we wtorek 4 stycznia w krakowskim klubie Imbir przy ul. św. Tomasza 35 o godz. 18:00.

Komentarze ekspertów
29.12.2010 16:33


Pisowicz o konflikcie Osetyńców z Inguszami

Kilka słów prof. Andrzeja Pisowicza, orientalisty z Instytutu Filologii Orientalnej UJ, o wizycie w osetyńskim Władykaukazie.

Komentarze ekspertów
23.12.2010 18:54


Szumski: Białoruska opozycja przegrała bitwę o młode pokolenie

Powyborczą atmosferę na Białorusi komentuje dla Portalu ARCANA dr Jan Szumski, historyk PAN.

Komentarze ekspertów
19.12.2010 19:24


Cenckiewicz: Z talentów 'nielegałów' korzystali często 'przyjaciele radzieccy'

Instytut Pamięci Narodowej skierował do sądu wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego w związku z powstałymi wątpliwościami co do zgodności z prawdą oświadczenia lustracyjnego złożonego przez Tomasza Turowskiego, ambasadora tytularnego w Moskwie. Z dokumentów wynika, że był on oficerem wywiadu PRL. Specjalnie dla Portalu ARCANA komentarzu udziela dr Sławomir Cenckiewicz, historyk, były pracownik Instytutu Pamięci Narodowej.

Komentarze ekspertów
17.12.2010 19:06


Ks. Wołczański: Wykształceni Rosjanie szukają wartości w Kościele rzymskokatolickim

Wykształceni Rosjanie szukają wartości w Kościele rzymskokatolickim. Dostrzegają wartość tego rodzaju Kościołów, gdzie przekazuje się w sposób intelektualny wiarę i wiedzę, gdzie nie ma pustej obrzędowości. Komentarz ks. dr. hab. Józefa Wołczańskiego, prof. UPJPII i dziekana Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego.

Komentarze ekspertów
15.12.2010 2:06


Nowak: Bez polskiego, romantycznego ducha, Polska umiera cz. II

„Bez polskiego, romantycznego ducha, Polska umiera” - o polskiej misji w Europie Wschodniej, rosyjskim imperializmie, o Władimirze Putinie i tragedii smoleńskiej, a także o wielu innych sprawach, mówi Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego dr hab. Andrzej Nowak w wywiadzie udzielonym specjalnie dla portal.arcana.pl. Prezentujemy drugą część wywiadu.

Komentarze ekspertów
14.12.2010 1:47


Szczerski: Polska „nareszcie” w zgodnym chórze z Unią

Komentarz dr. hab. Krzysztofa Szczerskiego, adiunkta w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ, do wizyty prezydenta Miedwiediewa w Polsce.


Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.