Czy KUL jeszcze im. Jana Pawła II czy już im. Janusza Palikota?

Katolicki Uniwersytet Lubelski zainfekowany lewacką ideologią.
02.07.2013 18:03

Dotąd magistrantka UJ, szczyciłam się swoim KUL-owskim doktoratem. Z promotorstwem śp. Prof. Ireny Sławińskiej, pod egidą siostry prof. Zofii Zdybickiej. Dziś zaczynam się tego doktoratu wstydzić. Po decyzji, gęsto a pokrętnie, bronionej prze Ks. Rektora – o wprowadzeniu wykładów z ideologii gender na Wydział Polonistyki z Antropologią. Którym zawiaduje postać szczególna: prof. Sławomir Jacek Żurek. Niegdysiejszy doktorant mojego męża, Prof. Wiesława P. Szymańskiego z UJ (temat, a chyba dobrze pamiętam – „Poezja Anatola Sterna i Kabała”). Już wtedy, młody człowiek – wiedział, gdzie na polu badań naukowych „leżą konfitury”. Mniejsza o doktorat – profesor Żurek wsławił się niechlubnie reformą kształcenia młodzieży szkół średnich (jest ważnym krajowym konsultantem w tych sprawach), znany z lewackich sympatii, kierowanych w Lublinie pod adresem Teatru NN–Brama. Który to teatr także dostał się pod opiekuńcze skrzydła KUL, decyzją ks. Rektora.

 Ks. Rektor w swoich wypowiedziach publicznych tłumaczy, że Katolicki Uniwersytet Lubelski musi zajmować się współczesnymi tendencjami myślowymi, aby dać studentom pojęcie o tym, jak wygląda dzisiejszy świat. Otóż gender to jest najjaskrawsza mutacja marksizmu, w wersji zagrażającej juz nie tylko umysłowi, ale wprost – biologicznemu życiu człowieka. Ideologia w całej rozciągłości wroga katolicyzmowi, magisterium Kościoła. Pisze i mówi o tym analitycznie, przekonująco w swoich publikacjach ks. dr Dariusz Oko czy niemiecka socjolog kultury Gabriele Kuby.

Rozumiałabym, że ks. Rektor chce przygotować studentów intelektualnie na walkę z tą antyludzką ideologią, wyposażyć ich w filozoficzne argumenty, zdrowy krytycyzm. Gdyby zajęcia z tego „przedmiotu” odbywały się na świetnym KUL-owskim Wydziale Filozofii,

Sławnym takimi nazwiskami, jak: Ks. Prof. Mieczysław Krąpiec, ks. Prof. Karol Wojtyła, ks. Prof. Styczeń, wspomniana prof. Zdybicka czy znakomicie aktywny w krytycyzmie wobec lewactwa ks. Prof. Tadeusz Guz. Ale „rząd dusz” oddany został w ręce ludzi, którzy na pewno nie będą wobec gender krytyczni, przeciwnie – wszystko wskazuje na to, że będą go usilnie lansować – a wykłady podejmie tam: prof. Magdalena Środa a zajęcia praktyczne poprowadzi sam Janusz Palikot, niedoszły absolwent KUL.

Stosunkowo niedawno wybuchł skandal z panią profesor KUL, która broniła dyrektorki Ewy Wójciak z Poznania, kiedy ta nazwała Papieża Franciszka wulgarnym słowem i fałszywie oskarżyła o kolaborację z niegdysiejszym argentyńskim reżimem. Dziwnie szybko sprawa „przyschła”, pani profesor utraciła chyba tylko jakieś kierownicze stanowisko.

Obecna decyzja ks. Rektora – to dalszy krok w nieoczekiwanym na katolickiej uczelni kierunku. Chciałoby się zapytać: Quo vadis, KUL? W sytuacji, kiedy gołym okiem widać , o co toczy się w tej chwili walka o kształt i duszę świata, Europy, Polski – decyzja szokująca. Czy naprawdę Jan Paweł II – wielki orędownik cywilizacji miłości przeciw cywilizacji śmierci (która jest emanacją gender) jest jeszcze patronem KUL? Czy za kilkanaście lat nie będzie nim już może pseudofilozof z Biłgoraja? A może jest to po prostu chory efekt przejścia tej uczelni na „państwowy garnuszek” i wynikających stąd nacisków? Ale czy w takich okolicznościach nie należy powiedzieć „Non possumus”?

 Elżbieta Morawiec


Ostatnie wiadomości z tego działu

Głos starego wyborcy z myślą o młodszych

Prof. Nowak: Pracujmy nad tym, by zwolenników niepodległości przybywało

Prof. Nowak podsumowuje 2017 rok: właściciele III RP nareszcie odsuwani od władzy

prof. Nowak: Przypomnienie samego 1918 roku nie wystarcza, by zrozumieć czym jest niepodległość

Komentarze (17)
Twój nick:
Kod z obrazka:


Polonistka
15.02.2017 15:47
Uczestniczyłam w konferencji dotyczącej najnowszej matury. Pogardą, z jaką "PROFESOR" odnosił się do nauczycielek oraz brak znajomości realiów przeciętnej szkoły, spowodowały, że po 2 godzinach zdecydowałam się tę smutną imprezę opuścić.Nie byłam jedyna...
Ewa
29.12.2015 21:51
Jestem absolwentką KUL, kiedyś znałam S. Żurka z widzenia.Po wielu latach spotkałam go na pewnym szkoleniu, które był prowadził z wielką swadą. Wydawał się mówić bardzo przekonująco, jednak po pierwszej edycji zupełnie nieudanej ustnej matury z polskiego, jestem przerażona pomysłem tego profesora.Jak można było nie przewidzieć tego, że pytania trafią do sieci w tym samym dniu przed godziną 9 rano.Uczniowie śmieją się z zabezpieczń OKE. Pan Żurek chba nigdy nie uczył w technikum i nie wie, że tak ambitne pytania zupełnie nie przystają do mozliwości intelektualnych uczniów, którzy mają minimalny wymiar godzin polskiego. Wierzę,że ta forma matury wkrótce upadnie.
Soplica
25.01.2015 23:30
@Robert - nie wiem i nie potrafię powiedzieć. "Rzeczową wiedzę" mam odnośnie patrona a nie odnośnie napisów i prześciganiu się w umieszczania napisu "Jan Paweł II". Już za życia stawianie pomników wydawało mi się "dziwne" ale wielu chciało się "wykazać". Może i ten napis jest też w tej "grupie"? Co ciekawe twórca nie napisał KUL im. Jana Pawła II tylko KUL Jana Pawła II. A w informacjach nadal widnieje JEDEN patron a nie dwóch. Więc może mamy klasyczny przykład "świętszego od Papieża" :)))
Robert
25.01.2015 0:31
@Soplica-czy byłby Pan uprzejmy wyjaśnić dlaczego na gmachu jest taki napis. Proszę też przeczytać ze zrozumieniem mój przedostatni post. Ja rozumiem, że "Ks. Idzi Radziszewski odpowiednim dokumentem ustanowił Patronem Najświętsze Serce Jezusowe" i JPII nie jest Patronem KUL-u. W latach 80-tych był inny napis niż dzisiaj. Nie wiem (za mało, źle szukałem) dlaczego dzisiaj jest taki a nie inny napis? Skoro Pan ma "rzeczową wiedzę" odnośnie tego napisu to proszę o informację i nie będę w/g Pana pisał bzdur.
Kpt. Dzik
24.01.2015 16:55
Po nadaniu honorowego doktoratu niejakiemu Juszczence, piewcy zbrodniarzy z pod znaku tryzuba, OUN-UPA, KUL przestał być uczciwą uczelnią, po prostu stracił twarz. Już wcześniej delikatnie mówiąc, stał się stolicą modernizmu katolickiego, z katolicyzmem nie mając zbyt wiele wspólnego. Ale uznanie "zasług" Juszczenki, to już kompletne szambo.
Soplica
22.01.2015 22:51
@ Robert - Odsyłam Pana do oficjalnej strony KUL do zakładki "patron" i proszę nie pleść bzdur bez rzeczowej wiedzy.
Robert
22.01.2015 11:32
Napis jest jaki jest.Wydaje mi się, że skoro JPII (co prawda nie ma tam "imienia lub skrótu im) to patronuje tej szkole lub JPII był właścicielem.To tak w/g mojej pokręconej logiki itp. i itd. Nie przeglądałem jaki dokument to potwierdza lub nie tylko przytoczyłem to co moje "gały" zobaczyły na zdjęciu :-) Ks. Idzi Radziszewski odpowiednim dokumentem ustanowił Patronem Najświętsze Serce Jezusowe i to jest ta inna epoka. Powinienem napisać "epoka" dla zaznaczenia ironii. Oczywiście liczą się scripta, a zdjęcia mogą w dzisiejszej "epoce" mylić co do faktów. :-))
recek
20.01.2015 14:46
W/g logiki Pana Roberta Katolicki Uniwersytet Lubelski jest Patronem Jana Pawła II lub na odwrót, pomijając epokę kamienia łupanego i obywatela pokręconego :)))
Soplica
20.01.2015 14:43
Pan @Rober nieco się pogubił w epoce współczesnej i nijak nie rozumie że KUL ma jednego NIGDY nie zmienionego Patrona. To taki współczesny przykład obywatela który jest za a nawet przeciw :))))
ananas
19.01.2015 16:14
"Taki napis widzę nad wejściem do gmachu głównego KUL. To chyba oczywiste kto jest Patronem uczelni." Non sequitur. Ale proszę oświecić maluczkich, o jaką inną epokę Panu chodzi - to może wiele wyjaśnić.
Robert
19.01.2015 11:39
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Taki napis widzę nad wejściem do gmachu głównego KUL. To chyba oczywiste kto jest Patronem uczelni (oprócz tego co zrobił ks. Idzi Radziszewski, ale to było w innej epoce).A artykuł bardzo dobry.
myślący
19.01.2015 10:25
"Czy naprawdę Jan Paweł II – wielki orędownik cywilizacji miłości przeciw cywilizacji śmierci (która jest emanacją gender) jest jeszcze patronem KUL?" Otóż: Jan Paweł II nie jest i nigdy nie był patronem KUL. Patronem KUL jest Najświętsze Serce Jezusa. Trochę wstyd, że p. Morawiec nie wie nawet, pod czyim patronatem studiowała...
recek
18.01.2015 21:09
Ks. Idzi Radziszewski, założyciel i pierwszy rektor KUL wybrał na Patrona Uniwersytetu Najświętsze Serce Jezusa i umieścił Je wraz z orłem w pieczęci Uczelni. W dzień święta Serca Jezusowego Uniwersytet obchodzi Święto Patronalne. Więc Jan Paweł II nie jest i nie był nigdy patronem KUL-u. Jeżeli absolwent nie zna swego patrona jak można uznać za wiarygodne to co pisze?
katolik
18.01.2015 10:12
Życie na ziemi to nie bajka ale walka o zbawienie duszy. Walka z diabłem i własnymi wadami. Pomyśl o wieczności. Masz do wyboru niebo albo piekło. Nie dbasz o zbawienie duszy?
ananas
18.01.2015 9:15
"Ks. Idzi Radziszewski, założyciel i pierwszy rektor KUL wybrał na Patrona Uniwersytetu Najświętsze Serce Jezusa i umieścił Je wraz z orłem w pieczęci Uczelni. W dzień święta Serca Jezusowego Uniwersytet obchodzi Święto Patronalne."
b
26.02.2014 0:50
Artykuł Pani Morawiec jest bardzo przekonujący
singer
09.07.2013 15:17
Jak sie nie umie walczyc i zwyciezac to sie psioczy na "zlo" opozycji. Nie wyobrazam sobie aby artykul Pani Morawiec przekonal kogokolwiek oprocz juz przekonanych. Czy nie szkoda czasu?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.