Recenzje książek
16.06.2014 18:38


Janusz Kurtyka o naprawę Rzeczypospolitej

Nie było chyba w Polsce uczonego i urzędnika, który miałby w mediach bardziej przekłamany obraz niż profesor Janusz Kurtyka. Wybitny historyk-mediewista, prezes Instytutu Pamięci Narodowej, inspirator pamięci o Żołnierzach Wyklętych, patron niezliczonej ilości patriotycznych i naukowych inicjatyw – teraz z całościowymi jego dokonaniami można się zapoznać dzięki nowej książce.
Książki
08.06.2014 12:04


"Ukraiński kochanek" wśród książek ćwierćwiecza!

Książka Arcanów, po plebiscycie wśród słuchaczy Programu Drugiego Polskiego Radia, znalazła się na liście 25 najważniejszych książek ostatnich dekad.
Recenzje książek
01.06.2014 12:15


Plus Minus: Urbanowski wiele zrobił dla Czarnyszewicza, Mackiewicza, Bobkowskiego

W ostatnim wydaniu Plus Minus, weekendowego dodatku do „Rzeczpospolitej” (31 V – 1 VI) Mariusz Cieślik recenzuje najnowszą książkę Arcanów.
Recenzje książek
28.05.2014 10:45


wnas.pl: URBANOWSKIEGO Romans romantyka

„Dzielnie pracować, a tego na dłuższą metę nie wytrzyma żaden przeciwnik” – cytuje zalecenie doświadczonego w życiu pod totalnym reżimem pisarza krakowski krytyk literacki, Maciej Urbanowski. Ma jednak talent i odwagę, aby...
Nowości książkowe
26.05.2014 21:51


Posłuchaj „Najlepszej dentystki w Londynie” w Polskim Radiu!

W dniach 26–30 maja (poniedziałek–piątek), od godz. 9:45, „Najlepszą dentystkę w Londynie” Wojciecha Chmielewskiego czyta w Dwójce aktor Marcin Przybylski. Poniżej pełna informacja ze strony Polskiego Radia.
Książki
20.05.2014 18:19


Konserwatywne książki: Kondotierzy

Myślicie, że czas awanturników i najemników to czasy wczesnej nowożytności? Napoleona Bonapartego? A jeśli powiedzieć, że wiek XX pełen był szalonych kondotierów walczących pod różnymi sztandarami niczym gladiatorzy z odległych czasów? Książka Rafała Gan-Ganowicza, takiego właśnie kondotiera, opowiada o takim antykomunistycznym najemniku.
Recenzje książek
07.05.2014 22:52


„Najlepsza dentystka w Londynie” Wojciecha Chmielewskiego - to książka bez tezy, ale z nadzieją

Najnowsza proza ARCANÓW doczekała się już recenzji na łamach wsumie.pl. Autorem życzliwej opinii jest znany historyk Roman Graczyk.
Książki
27.04.2014 12:20


Konserwatywne książki: Odkłamać wczoraj i dziś

Mieczysław Ryba należy do tej grupy prawicowych naukowców, którzy opierają się wszelkim mitom. Podnoszenie faktów, czasem zupełnie nieznanych, sięganie wprost do źródeł, sceptycyzm wobec utartych opinii – oto pryncypia wyrażone w najnowszej książce profesora Ryby.
Książki
26.04.2014 18:41


Konserwatywne książki: Przemyśleć Polskę

Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska pełni w wolnej Polsce rolę szczególną. Jej badania i wykłady przywracają Polakom wiarę w siebie – jak to ma miejsce np. przy tłumaczeniu wielkiej roli wsi polskiej w utrzymywaniu narodowej tożsamości. Dlatego właśnie wydawnictwu Prohibita należy się uścisk prawicy za tę książkę.
Nowości książkowe
25.04.2014 12:05


Najlepsza dentystka w Londynie

Utwory zebrane w tomie „Najlepsza dentystka w Londynie” opowiadają o ludziach, których życie układa się w jedyny, własny wzór, a każdy niesie w sobie inną historię. Czy rzeczywiście każda z nich jest warta opowiedzenia, wyjątkowa, tajemnicza i pociągająca?

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.