Nowości książkowe
23.11.2017 14:53


Nowa książka Henryka Skwarczyńskiego!

Kosmos Uczty Głupców to nieprzerwany strumień narracji oraz fascynującej sztuki opowiadania Henryka Skwarczyńskiego, który posiada dar dramatyzacji fabuły, wyśmienity zmysł humoru, zdolność stwarzania sytuacji powieściowych wyjątkowych i niepowtarzalnych.
Nowości książkowe
04.04.2017 11:13


Nowa powieść Srokowskiego: Barbarzyńcy w salonie

Pisarz, który zainspirował Wojciecha Smarzowskiego do nakręcenia filmu „Wołyń”, teraz wydaje dzieło poświęcone „Solidarności Walczącej”.
Książki
07.03.2017 9:51


TYLKO U NAS: Królestwo zwycięskiego Orła - fragment zakończenia III tomu Dziejów Polski prof. Andrzeja Nowaka

Prof. Andrzej Nowak napisał na Facebooku: Właśnie postawiłem kropkę, która zamyka III tom Dziejów Polski. Zaczyna się jego opowieść od roku 1340, kiedy Kazimierz Wielki wprowadza Królestwo Polskie na Ruś, do Lwowa, i dalej. Kończy się ten tom w roku 1468, kiedy tuż po wielkiej i zwycięskiej wojnie z Zakonem, w której odzyskaliśmy Pomorze, po raz pierwszy zebrał się regularny, \"dwuizbowy\" sejm walny Rzeczypospolitej.
Recenzje książek
18.10.2016 10:15


Konserwatywne książki: Przebudzenie Polaków

Jarosław Szarek przypomniał jak Polacy obronili w 1920 r. swą niepodległość. W swej książce „1920. Prawdziwy cud nad Wisłą” (Kraków 2015, Wydawnictwo AA) barwnej panoramie historycznej, skrzącej się świetnie dobranymi cytatami pokazał, jak udatnie splotły się wysiłki zarówno elit polskich: polityków, oficerów, samorządowców, uczonych, księży, ziemian, przemysłowców jak i bardzo wielu zwykłych Polaków w walce o utrzymanie niepodległości.
Nowości książkowe
28.09.2016 0:26


Prawdziwa historia KOR

Zachęcamy do przejrzenia strony na temat książki pt. \"Harcerską drogą do niepodległości. Od Czarnej Jedynki do Komitetu Obrony Robotników\" autorstwa Justyny Błażejowskiej.
Nowości książkowe
14.09.2016 17:03


Justyna Błażejowska - Harcerską drogą do niepodległości. Od Czarnej Jedynki do Komitetu Obrony Robotników

Wydawnictwo ARCANA z dumą prezentuje nowe spojrzenie na historię legendarnego Komitetu Obrony Robotników. Polecamy książkę Justyny Błażejowskiej pt. Harcerską drogą do niepodległości. Od Czarnej Jedynki do Komitetu Obrony Robotników
Książki
14.06.2016 16:15


Promocja książki „Powrót pańskiej Polski” Ewy Polak-Pałkiewicz w Warszawie

Promocja książki odbędzie się 16 czerwca o godz. 18.00 w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie.
Książki
19.05.2016 22:52


Nagroda Literacka IV Kolumn dla Przemysława Dakowicza!

Z wielką radością informujemy, że Nagroda Literacka Czterech Kolumn za rok 2016 została przyznana Przemysławowi Dakowiczowi. Autor otrzymał ją za tom prozy – Obcowanie: Manifesty i eseje.
Książki
15.05.2016 8:54


Promocja książki „Powrót pańskiej Polski” w Lublinie

Tytułu polecanego przez dr. Barbarę Fedyszak-Radziejowską i prof. Andrzeja Zybertowicza nie można przegapić! Dlatego wszystkim czytnikom polecamy spotkanie, które odbędzie się 17 maja w Lublinie. Na KUL-u zaprezentowana zostanie książka „Powrót pańskiej Polski” Ewy Polak-Pałkiewicz.
Książki
15.05.2016 0:03


Kalendarium dziejów Ziemi Przysuskiej na podstawie książki Lecha i Mirosława Małeckich

Z przyjemnością prezentujemy wyjątkowo obszerne kalendarium Ziemi Przysuskiej, stworzone na podstawie książki Lecha i Mirosława Małeckich „Dzieje Ziemi Przysuskiej”. Ponieważ całość nie zmieściła się na naszej stronie, na dole znajdą Państwo link do pliku z pełną wersją kalendarium.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.