Nowości książkowe
26.10.2015 18:29


Dom na Spokojnej

Takich wspomnień z niemieckiej okupacji jeszcze nie było. Skrupulatnie zapisane dzień po dniu, z narastającą grozą tętniącego totalitaryzmu. Polacy mieli przestać istnieć jako naród. Jak oparli się machinie niemieckiego nazizmu?
Nowości książkowe
16.10.2015 0:08


Najważniejsze wznowienie ARCANÓW. „Łączka” ponownie wydana: z płytą CD

Tym razem tomikowi poezji towarzyszy spektakl słowno-muzyczny załączony na płycie CD, a wśród wykonawców jest m.in. Jerzy Zelnik i sam Autor.
Książki
15.10.2015 15:17


„Nie można należeć do dwóch wspólnot jednocześnie: okazuje to moment próby, gdy dwie wspólnoty zetrą się między sobą”

Wspólnota dąży do trwania i przetrwania: troszczy się o wychowanie swej młodzieży – w swoim duchu i tradycji - pisze prof. Andrzej Nowak o Tomaszu Łysiaku.
Nowości książkowe
14.10.2015 23:43


Pierwsza biografia przedostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie

Monumentalne dzieło - równo 1 000 stron. Całe dzieje Polski emigracyjnej XX w. w jednej książce. Właśnie wydaliśmy biografię Kazimierza Sabbata.
Książki
06.10.2015 17:02


Zagłosuj na książkę historyczną roku!

Wielokrotnie recenzowana i omawiana, bestseller Arcanów 2014/2015, teraz ma szansę stać się Książką Historyczną Roku! Czytelniku Arcanów - zagłosuj za naszym demaskatorskim autorem, który opisał kulisy jednego z najbardziej plugawych donosicieli PRL.
Książki
12.09.2015 1:14


Konserwatywne książki: Christianitas

W dobie zadawania pytań o kondycję cywilizacyjną muzułmańskich przybyszów, ukazuje się książka która naszą uwagę kieruje na diagnozy wobec stanu chrześcijańskiej Europy.
Książki
11.09.2015 3:57


(Arcy) Konserwatywne książki: „Katechizm katolicki” kard. Pietro Gasparriego

Czy można udzielić prostych i konkretnych odpowiedzi na najważniejsze pytania dla wszystkich wyznawców Chrystusa? Udowadnia to Pietro kard. Gasparri – wybitny znawca prawa kanonicznego i sekretarz stanu u Ojca Świętego Benedykta XV.
Książki
10.09.2015 1:10


Konserwatywne książki: „13 załączników”

„Smoleńsk poza wszystkim uczy nas czujności, przechodzimy wszyscy szkołę nowej wojny. Nieufność wobec tez, hipotez, fabuł, narracji powinna być naszym powszechnym poczuciem”. Co przez to rozumie autor książki „13 załączników” – Bogdan Zalewski?
Książki
01.09.2015 21:29


Konserwatywne książki: „Prawo” F. Bastiata

Europa. II połowa XIX wieku, ponad 50 lat po wybuchu Rewolucji Francuskiej. Fryderyk Engels i Karol Marks wydają manifest komunistyczny, a socjalistyczne tezy wybuchają wraz z Wiosną Ludów 1848 r. Fredric Bastiat przestrzega przed zgubnym i pozornym dobrobytem w systemie socjalistycznym i w odpowiedzi wydaje „Prawo” – jeden z najważniejszych manifestów antysocjalistycznych.
Recenzje książek
30.08.2015 23:05


Recenzje „Pism” Konińskiego i „Cienia Lucyfera” w miesięcznikach historycznych

Nie jest prawdą, że książki ambitne muszą pozostać na tylnych rzędach księgarskich półek. „Cień Lucyfera” Stefana Türschmida i „Pisma polityczne” Karola Ludwika Konińskiego przebiły się do wysokonakładowych miesięczników historycznych.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.