Nowości książkowe
04.01.2016 21:05


Przełom, czyli ostatnia książka Janusza Krasińskiego

Ukończona tuż przed tragiczną śmiercią – „Przełom” to ostatnia powieść Janusza Krasińskiego. Tym właśnie dziełem autor domknął historię swojego najbardziej znanego bohatera, Szymona Bolesty, dopisując zarazem ważną pointę całego pięciotomowego cyklu.
Książki
11.12.2015 23:53


Prof. Waśko: Oświecenie rozpoczęło proces cywilizacyjny, którego zatrute owoce widać dzisiaj

Naczelny Arcanów zrecenzował książkę Andrzeja Zybertowicza i jego zespołu, w której zachwyt nad nowymi technologiami ustępuje wobec sceptycyzmu dostrzegającego ograniczenie wolnej woli człowieka.
Książki
16.11.2015 16:18


Konserwatywne książki: Chrystus wśród strzelców alpejskich

W sierpniu, w Vittorio Veneto w Wenecji Euganejskiej, w północnych Włoszech, zabroniono oddziałom strzelców alpejskich publicznego odmawiania liczącej osiemdziesiąt lat modlitwy. Znajdujące się w niej słowa: Uczyń nas najsilniejszą bronią przeciwko tym, którzy zagrażają naszemu krajowi, fladze i tysiącletniej cywilizacji chrześcijańskiej – zdaniem hierarchów kościelnych mogły bowiem urazić imigrantów. Alpini wyrazili głęboki smutek z powodu cenzurowania modlitwy i podkreślili, że określa ona strzelców alpejskich jako „zbrojnych w miłość i wiarę” i jedynie działania w złej wierze bądź zaczadzenie ideologią pacyfistyczną mogą prowadzić do doszukiwania się w niej agresji i nietolerancji.
Nowości książkowe
09.11.2015 14:15


„Poeta więc, nie kronikarz, jest prawdziwym kapłanem historii!”

Ukazała się właśnie książka prof. Andrzeja Waśki: „Historia według poetów. Myślenie metahistoryczne w literaturze polskiej (1764-1848)”, która przedstawia swoiste formy relacji między literaturą piękną a historią w Polsce.
Nowości książkowe
26.10.2015 18:29


Dom na Spokojnej

Takich wspomnień z niemieckiej okupacji jeszcze nie było. Skrupulatnie zapisane dzień po dniu, z narastającą grozą tętniącego totalitaryzmu. Polacy mieli przestać istnieć jako naród. Jak oparli się machinie niemieckiego nazizmu?
Nowości książkowe
16.10.2015 0:08


Najważniejsze wznowienie ARCANÓW. „Łączka” ponownie wydana: z płytą CD

Tym razem tomikowi poezji towarzyszy spektakl słowno-muzyczny załączony na płycie CD, a wśród wykonawców jest m.in. Jerzy Zelnik i sam Autor.
Książki
15.10.2015 15:17


„Nie można należeć do dwóch wspólnot jednocześnie: okazuje to moment próby, gdy dwie wspólnoty zetrą się między sobą”

Wspólnota dąży do trwania i przetrwania: troszczy się o wychowanie swej młodzieży – w swoim duchu i tradycji - pisze prof. Andrzej Nowak o Tomaszu Łysiaku.
Nowości książkowe
14.10.2015 23:43


Pierwsza biografia przedostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie

Monumentalne dzieło - równo 1 000 stron. Całe dzieje Polski emigracyjnej XX w. w jednej książce. Właśnie wydaliśmy biografię Kazimierza Sabbata.
Książki
06.10.2015 17:02


Zagłosuj na książkę historyczną roku!

Wielokrotnie recenzowana i omawiana, bestseller Arcanów 2014/2015, teraz ma szansę stać się Książką Historyczną Roku! Czytelniku Arcanów - zagłosuj za naszym demaskatorskim autorem, który opisał kulisy jednego z najbardziej plugawych donosicieli PRL.
Książki
12.09.2015 1:14


Konserwatywne książki: Christianitas

W dobie zadawania pytań o kondycję cywilizacyjną muzułmańskich przybyszów, ukazuje się książka która naszą uwagę kieruje na diagnozy wobec stanu chrześcijańskiej Europy.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.