Dagestan: udana operacja Rosjan

W końcu września w Derbencie doszło do likwidacji kolejnej komórki powstańczej. W wyniku akcji rosyjskich służb zginęło pięciu bojowników.
01.10.2013 19:59

Do starcia pomiędzy Rosjanami a powstańcami kaukaskimi doszło 27 września, w Derbencie na południu Dagestanu. Służbom federalnym udało się wykryć pięcioosobowy, uzbrojony, oddział bojowników w jednym z prywatnych domów. Powstańcy odmówili złożenia broni, rozpoczęła się strzelanina.

Rosjanie zdecydowali się na szturm budynku, który przeprowadziły oddziały Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Podczas starcia zginęli wszyscy bojownicy. Początkowo wspominano o trzech zabitych, obecnie wiadomo, że było ich pięciu, w tym jedna kobieta.

Źródło: rferl.org

(Błażej Cecota)

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.