Azerbejdżan: opozycja wzywa do „zakończenia dyktatury”

Kilka tysięcy osób zebrało się w ostatni weekend września w stolicy kraju Baku, by wyrazić poparcie dla kandydata opozycji na prezydenta Azerbejdżanu, Camila Hasanliego.
02.10.2013 9:58

Hasanli wezwał swoich zwolenników do „zakończenia dyktatury jednej rodziny w Azerbejdżanie”. Oskarżył też Alijewa, obecnego prezydenta kraju, o korupcję i sprzeniewierzenie miliardów dolarów z kasy państwowej. Uczestnicy zgromadzenia skandowali m.in.: „Alijew ustąp!” oraz „Alijew, dosyć!”. Demonstracja zakończyła się pokojowo, bez interwencji służb porządkowych.

Według organizatorów na jednym z głównych placów Baku zgromadziło się około dziesięciu tysięcy osób. W oficjalnym komunikacie policji znalazła się jednak liczba tysiąca pięciuset demonstrantów.

Hasanli jest jednym z dziewięciu kandydatów na prezydenta. Pomimo że na to stanowisko wysunęła go Rada Narodowa Sił Demokratycznych, mająca w założeniu skupiać wszystkie środowiska demokratyczne i opozycyjne w kraju, to wiele ugrupowań nie przyłączyło się do tej inicjatywy i wystawiło własnych kandydatów.

Źródło: rferl.org

(Błażej Cecota)

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.