Komentarze ekspertów
18.04.2012 10:56


Nieraz po nastrojach głęboko defetystycznych następowało niezwykłe odrodzenie ducha – rozmowa z Grzegorzem Górnym, współreżyserem filmu „Gdzie był Bóg w Smoleńsku?”

Z redaktorem Frondy, współreżyserem filmu „Gdzie był Bóg w Smoleńsku?” rozmawiamy nie tylko o Katastrofie, ale też o roli Krzyża św. w polskiej mentalności i o kondycji duchowej Polaków.

Komentarze ekspertów
27.03.2012 21:28


„Elita zatroskana o los państwa zawsze jest w mniejszości” – Stanisław August Poniatowski na nowo poznany w rozmowie z prof. Zofią Zielińską. Część II

W pierwszej części wywiadu profesor Zofia Zielińska broni Stanisława Augusta od najcięższych zarzutów, tłumaczy motywy przystąpienia króla do targowicy i opowiada o losach monarchy po rozbiorach. W dalszej rozmowie wracamy do początków panowania Poniatowskiego, zawiłości rosyjskich intryg i ukrytym przesłaniu Mickiewicza odnośnie ostatniego króla Rzeczypospolitej. 

Komentarze ekspertów
14.03.2012 10:56


„Miałem takie poczucie, że Viktor Orbán może poruszyć społeczeństwo” – wywiad z byłym ambasadorem Węgier Ákosem Engelmayerem o premierze Orbánie, patriotyzmie i przyjaźni polsko-węgierskiej

Miliony Polaków kibicują premierowi Węgier Viktorowi Orbanowi w jego konserwatywnych reformach. Na dzień 15 marca, z okazji Święta Narodowego Węgier tysiące Polaków jadą do naszych „bratanków” wesprzeć ich w zmaganiach z nieżyczliwym Zachodem. Portal ARCANA we współpracy ze Stowarzyszeniem Studenci dla Rzeczypospolitej przygotował specjalny wywiad z byłym ambasadorem Węgier Ákosem Engelmayerem o sytuacji nad środkowym Dunajem. Jeśli Budapesztu mamy doczekać w Warszawie to poznajmy punkt widzenia życzliwych Polsce Węgrów.

Komentarze ekspertów
06.03.2012 16:25


Głębocki: Pozycja Putina nie jest też już tak mocna jak dawniej

Dr Henryk Głębocki znany jest z trafnych analiz sytuacji politycznej w Rosji, a także sprawdzających się prognoz co do tego kraju. Gdy słuchaliśmy przed czterema laty jak wskazywał ryzyko konfliktu na Kaukazie, wydawało się to mało przekonywujące – dopóki Rosja nie napadła na Gruzję kilka miesięcy później. Dlatego ze szczególną atencją polecamy komentarz powyborczy, w którym ekspert zwraca także uwagę na polski wątek rosyjskich przetasowań.

Komentarze ekspertów
29.02.2012 13:48


Dla nich, od 1939 r., cel był ten sam – wolna Polska!

W Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych powinniśmy działać mimo marazmu władz kraju – z okazji 1 marca o Polskim Podziemiu Niepodległościowym po II wojnie światowej rozmawiamy z dr. hab. Filipem Musiałem.

Komentarze ekspertów
12.01.2012 14:12


Szczypta wątpliwości do życiorysu superagenta KGB, zmarłego wczoraj w Federacji Rosyjskiej

 11 stycznia 2012 roku tvn24.pl (a także inne mainstreamowe media) podał informację o śmierci „legendarnego agenta radzieckiego wywiadu”, Geworka Wartaniana. Przytoczone są informacje z oficjalnego, propagandowego życiorysu agenta KGB, rodem z sowieckiej hagiografii – o dzielnym szesnastolatku ratującym świat przed agentami Hitlera, który całe życie oddał komunistycznej Ojczyźnie i nawet w 2010 r. bronił rosyjskich szpiegów zdemaskowanych w USA. 

Komentarze ekspertów
08.01.2012 8:13


Kudrin: nie widzę rywala dla Putina w marcowych wyborach

Dlatego były minister finansów sugeruje opozycji, aby skupiła się na żądaniu powtórzenia wyborów do Dumy Państwowej. 

Komentarze ekspertów
01.12.2011 21:04


Putin chce oprzeć rządy na prawdzie... WYBORY DO ROSYJSKIEJ DUMY!

Odbywają się wybory do Dumy. Zakończyła się kampania wyborcza, w której opozycja ze swoją krytyką była ledwie słyszalna, a rząd wyliczał mniej lub bardziej przekonywujące sukcesy.

Komentarze ekspertów
14.11.2011 11:13


Widmo antify krąży nad Europą

Kim są niemieccy „antyfaszyści”, urządzający rajdy z pałami w dłoni, żeby w Polsce wytępić „faszyzm”? Jaka tradycja ukształtowała poglądy młodych bandytów, którzy przyjechali do Warszawy 11 listopada, żeby złoić skórę „nazistom”?

Komentarze ekspertów
09.11.2011 12:30


„Wyobraźmy sobie, że w 1920 r. runęła II RP i zamiast niej mamy republikę sowiecką…” – rozmowa o sensie polskiej niepodległości

Znamy tę radość, jaka towarzyszyła odrodzeniu Polski. Mówi się jednak, że było to możliwe tylko dzięki czynnikom zewnętrznym, a całe te powstania, praca u podstaw, zrzeszanie się w małych wspólnotach – to wszystko było niepotrzebne. Mimo uplywu czasu, nadal jest to temat nam bliski, chociażby z racji nadchodzącego święta odzyskania niepodległości.


Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.