Komentarze ekspertów
08.03.2016 11:58


Na drodze do majowego zamachu?

Tylko Lech Wałęsa może być użyty w roli symbolu „obywatelskiego nieposłuszeństwa” w Polsce. Przy poparciu większości mediów (...) szturm na Pałac Namiestnikowski – przez Wiejską – może się udać. Tak pisał Andrzej Nowak w „Rzeczpospolitej”... 10 lat temu. Establishment odpala sprawdzony mechanizm polityczny:
Komentarze ekspertów
22.02.2016 21:55


8 lat po książce Cenckiewicza i Gontarczyka

Wywiad z prof. Nowakiem sprzed 8 lat, w którym ówczesny redaktor naczelny ARCANÓW podsumowuje pracę naukową Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka oraz wskazuje na przekłamania w książkach Jana Tomasza Grossa. Po blisko dekadzie od tamtych wydarzeń prawda zaczyna zwyciężać.
Komentarze ekspertów
18.02.2016 22:04


prof. Nowak: Wyrok w sprawie Kalendarium

Dziś, kiedy z willi gen. Kiszczaka wyszła na jaw porcja oryginalnych dokumentów dotyczących TW Bolek, wierni, zdeklarowani obrońcy tego ostatniego mówią: nic się nie stało. Przecież to wszystko „w zasadzie” było wiadome. Pozwolę sobie w związku z tym przypomnieć prawdziwą sytuację sprzed sześciu lat:
Komentarze ekspertów
03.02.2016 20:40


Jurgieltnicy - poety komentarz polityczny

Najnowszy numer „W Sieci” (5/2016) otwiera wiersz Leszka Długosza, spisany ostrym piórem poety. Srebrniki, dukaty, ruble - kto teraz jest jurgieltnikiem?
Komentarze ekspertów
01.02.2016 18:16


Putin ostrzega Berlin. Pierwszy akt wojny hybrydowej?

Warszawski sowietolog, prof. Włodzimierz Marciniak, analizuje sprawę „zgwałconej Lizy” i opisuje potencjał Kremla do zdestabilizowania Niemiec.
Komentarze ekspertów
24.01.2016 18:35


Dr Morawiec do Verhofstadta: kimże pan jesteś? Pierwszym sekretarzem nowego Kremla w Brukseli? (wersja polska i angielska)

Dr Elżbieta Morawiec wysłała list do belgijskiego polityka, Guya Verhofstadta, który stał w awangardzie ataków na Polskę i rząd Beaty Szydło. Publikujemy dwujęzyczną wersję listu.
Komentarze ekspertów
22.01.2016 21:10


Czy powstanie 1863 roku było nieuniknione? (video)

Plan margrabiego i Wielkiego Księcia Konstantego (brata cara) często postrzega się jako wielką szansę – tymczasem plany Kremla były jednoznaczne.
Komentarze ekspertów
16.01.2016 16:29


Prof. Nowak: Kultura i historia - wyzwanie dla mediów publicznych

Na Jasnej Górze trwa konferencja „Reforma starych mediów publicznych, czy powołanie Nowych Mediów Narodowych?”. Prof. Nowak, w związku z niemożliwością dotarcia na konferencję, publikuje tekst dotyczący środków masowego przekazu jako fundamencie demokracji i rozwoju kultury.
Komentarze ekspertów
04.01.2016 17:16


Prof. Andrzej Nowak wyda syntezę dziejów Polski - włącz się w przygotowania!

W lipcu na Światowe Dni Młodzieży przybędzie do Krakowa 2 miliony młodych pielgrzymów z całego świata. We współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych prof. Andrzej Nowak stworzy publikację, poświęconą historii naszego kraju, która będzie wręczona uczestnikom ŚDM. Prof. Nowak proponuje swoim czytelnikom udział w tworzeniu książki!
Komentarze ekspertów
11.12.2015 14:48


Przez 45 lat wróżono mu pewną śmierć polityczną. Teraz został szefem MON

Przypominamy tekst Piotra Naimskiego sprzed czterech lat, w którym opisywał on drogę polityczną i opozycyjną Antoniego Macierewicza. Życiorys obecnego Ministra Obrony Narodowej nadal czeka na pełne odkłamanie po fałszowaniu go w PRL i III RP.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.