Komentarze ekspertów
12.01.2011 13:00


Diec: Konflikt w Rosji może nabrać charakteru wojny religijnej

Bieżącą eskalację konfliktu kulturowego w Rosji komentuje dla Portalu ARCANA dr hab. Joachim Diec, adiunkt w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, członek PAU.

Komentarze ekspertów
03.01.2011 19:56


Fragment książki Anny Zechenter 'KGB gra w szachy'

Przypominając o promocji książki Anny Zechenter "KGB gra w szachy" prezentujemy jeden z rozdziałów tej pracy. Promocja odbyła się we wtorek 4 stycznia w krakowskim klubie Imbir przy ul. św. Tomasza 35 o godz. 18:00.

Komentarze ekspertów
29.12.2010 16:33


Pisowicz o konflikcie Osetyńców z Inguszami

Kilka słów prof. Andrzeja Pisowicza, orientalisty z Instytutu Filologii Orientalnej UJ, o wizycie w osetyńskim Władykaukazie.

Komentarze ekspertów
23.12.2010 18:54


Szumski: Białoruska opozycja przegrała bitwę o młode pokolenie

Powyborczą atmosferę na Białorusi komentuje dla Portalu ARCANA dr Jan Szumski, historyk PAN.

Komentarze ekspertów
19.12.2010 19:24


Cenckiewicz: Z talentów 'nielegałów' korzystali często 'przyjaciele radzieccy'

Instytut Pamięci Narodowej skierował do sądu wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego w związku z powstałymi wątpliwościami co do zgodności z prawdą oświadczenia lustracyjnego złożonego przez Tomasza Turowskiego, ambasadora tytularnego w Moskwie. Z dokumentów wynika, że był on oficerem wywiadu PRL. Specjalnie dla Portalu ARCANA komentarzu udziela dr Sławomir Cenckiewicz, historyk, były pracownik Instytutu Pamięci Narodowej.

Komentarze ekspertów
17.12.2010 19:06


Ks. Wołczański: Wykształceni Rosjanie szukają wartości w Kościele rzymskokatolickim

Wykształceni Rosjanie szukają wartości w Kościele rzymskokatolickim. Dostrzegają wartość tego rodzaju Kościołów, gdzie przekazuje się w sposób intelektualny wiarę i wiedzę, gdzie nie ma pustej obrzędowości. Komentarz ks. dr. hab. Józefa Wołczańskiego, prof. UPJPII i dziekana Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego.

Komentarze ekspertów
15.12.2010 2:06


Nowak: Bez polskiego, romantycznego ducha, Polska umiera cz. II

„Bez polskiego, romantycznego ducha, Polska umiera” - o polskiej misji w Europie Wschodniej, rosyjskim imperializmie, o Władimirze Putinie i tragedii smoleńskiej, a także o wielu innych sprawach, mówi Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego dr hab. Andrzej Nowak w wywiadzie udzielonym specjalnie dla portal.arcana.pl. Prezentujemy drugą część wywiadu.

Komentarze ekspertów
14.12.2010 1:47


Szczerski: Polska „nareszcie” w zgodnym chórze z Unią

Komentarz dr. hab. Krzysztofa Szczerskiego, adiunkta w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ, do wizyty prezydenta Miedwiediewa w Polsce.

Komentarze ekspertów
13.12.2010 23:22


Gordziejew: Chińczycy inwestują na Białorusi

Komentarz doktora Jerzego Gordziejewa, adiunkta w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej UJ dla portal.arcana.pl.

Komentarze ekspertów
13.12.2010 0:29


Nowak: Bez polskiego, romantycznego ducha, Polska umiera cz. I

„Bez polskiego, romantycznego ducha, Polska umiera” - o polskiej misji w Europie Wschodniej, rosyjskim imperializmie, o Władimirze Putinie i tragedii smoleńskiej, a także o wielu innych sprawach, mówi Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego dr hab. Andrzej Nowak w wywiadzie udzielonym specjalnie dla portal.arcana.pl


Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.