Komentarze ekspertów
08.02.2015 10:18


List do Pani Agnieszki Romaszewskiej po konwencji wyborczej Andrzeja Dudy

Pozwalam sobie adresować na Pani Imię ten list, ze względu na szczególny szacunek dla Pani i dla Pani Rodziców – Bohaterów „Solidarności”. Szacunek należy się jednak każdemu z Czytelników mojego tekstu...
Komentarze ekspertów
05.02.2015 15:09


Prof. Andrzej Nowak: Głos wyborczy w roku 2015

Wysoki i bardzo przeze mnie szanowany przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości zaprosił mnie we wtorek na sobotnią konwencję, która ma zainaugurować oficjalnie kampanię prezydencką dr. Andrzeja Dudy.
Komentarze ekspertów
13.12.2014 10:00


dr Jarosław Szarek: Stan wojenny złamał ducha Polaków do tego stopnia, że jeszcze dziś to odczuwamy

Takiego wywiadu jeszcze nie było. Krakowski historyk dr Jarosław Szarek podaje szereg ostatecznych argumentów, kwestionujących zasadność wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Ani wschodnia interwencja nam nie groziła, ani wprowadzenie stanu wojennego nie było przygotowane w ostatniej chwili, ani kryzys nie był spowodowany działaniem Solidarności. A tymczasem dr Szarek przytacza smutno dziś brzmiące dokumenty, sporządzane przez propagandystów Jaruzelskiego, które świadomie są dziś wykorzystywane przez media i „ekspertów” do fałszywego usprawiedliwiania komunistycznych kacyków. Brońmy dobrego imienia Solidarności, brońmy dobrego imienia Polski – pamiętajmy o zbrodniarzach stanu wojennego!

Komentarze ekspertów
30.05.2014 11:21


Jak Jaruzelski w szaty cnotliwego się przyodziewał

„O zmarłych mówi się dobrze albo wcale”. Trudno jednak odnosić to przysłowie do osób publicznych i postaci historycznych, które kreowały rzeczywistość milionów ludzi. Tym bardziej, że o budowaniu zakłamanej legendy generała w 1994 r. pisał już Andrzej Nowak.
Komentarze ekspertów
29.05.2014 13:39


Węgierski MSZ: Popieramy jedność terytorialną Ukrainy

Z Adamem Szesztay’em, dyrektorem Departamentu Planowania Strategicznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Węgier rozmawia Bogdan Gancarz.
Komentarze ekspertów
16.05.2014 22:56


Pióro bywa jak miecz

W dniu 16 maja 2014 r., w wieku 79 lat, zmarł Marek Nowakowski, m.in. autor Arcanów i przyjaciel naszego środowiska. Wraz z tą smutną wiadomością publikujemy esej prof. Urbanowskiego na temat prozy wielkiego pisarza.
Komentarze ekspertów
07.05.2014 12:00


Mustafa Dżemilew i Tatarzy Krymscy. I Polacy, którzy im pomagali.

W grudniu 1989 roku w czasie demonstracji antykomunistycznej w Kijowie, doszło do spotkania przedstawicielki organizacji Tatarów Krymskich OKND Awy Azamatowej z przewodniczącym Autonomicznego Wydziału Wschodniego “Solidarności Walczącej\", Piotrem Hlebowiczem.
Komentarze ekspertów
27.04.2014 23:42


Czy polscy męczennicy z Kresów także będą wyniesieni na ołtarze?

Choć Rzym uznał już dawno męczenników niemieckiego nazizmu to wciąż setki ofiar zza wschodniej granicy Polski czekają na swoje procesy beatyfikacyjne. Dlaczego ofiary bolszewizmu mają trudniej w uznaniu swoich zasług i cierpień? Odpowiedzi próbuje udzielić warszawski historyk, autor ARCANÓW:
Komentarze ekspertów
22.04.2014 17:14


„Odpowiedzią Lecha Kaczyńskiego na postawę Rosji byłyby polsko-amerykańskie jednostki wojskowe” (VIDEO)

O niedokończonych planach śp. prezydenta Kaczyńskiego, o tragedii smoleńskiej, Ukrainie i wyborach do europarlamentu rozmawiamy z posłem Andrzejem Dudą.
Komentarze ekspertów
08.04.2014 14:09


Co po maturze? - ciąg dalszy rozważań o edukacji

Ostatnio opublikowaliśmy tekst warszawskiego nauczyciela, zawierający projekt reformy szkolnictwa oparty na likwidacji obecnych gimnazjów. Aby postawić na nogi rozpadającą się edukację polską należy jednak sięgnąć wyżej niż do egzaminu dojrzałości. Zatem…

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.