Komentarze ekspertów
26.10.2013 13:17


O walce Dawida z Goliatem – rozmowa z dr. hab. S. Cenckiewiczem po otrzymaniu nagrody im. Jacka Maziarskiego

Całokształt pracy naukowej i publicystycznej dr. hab Sławomira Cenckiewicza został doceniony przez kapitułę nagrody im. Jacka Maziarskiego. Stały współpracownik krakowskich Arcanów w rozmowie z redakcją Portalu opowiada o swoich zwątpieniach i nadziejach, a także o tym czego teraz potrzebują środowiska niepodległościowe.
Komentarze ekspertów
10.10.2013 17:39


Niski poziom strachu

We wrześniu br. po opublikowaniu przez „Gazetę Wyborczą” zmanipulowanych wypowiedzi profesorów, ekspertów komisji Macierewicza i pełnego tekstu ich zeznań przed prokuraturą – rozpętała się w mediach histeryczna nagonka, przypominająca lata 50., a zwłaszcza rok 1968.
Komentarze ekspertów
03.10.2013 12:32


Podtrzymaj polskość tam, gdzie się za nią najwięcej płaci

Niewiele trzeba, by rodacy na Wschodzie otrzymali sygnał, że Ojczyzna o nich pamięta. Każdy może ten sygnał wysłać.
Komentarze ekspertów
23.08.2013 10:57


„Powrót rozstrzelanej armii”

„Mjr Dekutowski po raz kolejny stanął na czele oddziału Żołnierzy Wyklętych, tym razem nie po to, żeby poprowadzić ich do walki, ale aby z tych dołów hańby, dołów śmierci, z Powązek wyprowadzić”. Zapis konferencji IPN na temat ekshumacji ciał w kwaterze Ł na Powązkach.
Komentarze ekspertów
15.08.2013 10:07


W 1920 r. w polskich domach nieustannie przewijało się hasło „musisz iść do wojska”

O wojnie polsko-bolszewickiej tym razem rozmawiamy z profesorem Andrzejem Nowakiem zupełnie inaczej - nie o wyczynie militarnym, ale o wysiłkach narodu, o staraniach polskich polityków i o determinacji Józefa Piłsudskiego.
Komentarze ekspertów
08.08.2013 13:42


Na odsiecz Tbilisi – piąta rocznica agresji rosyjskiej na Gruzję

Pięć lat po wybuchu wojny rosyjsko-gruzińskiej rozmawiamy z Mariuszem Pilisem, korespondentem wojennym i dziennikarzem, który odsłania kulisy odzyskiwania wpływów przez Moskwę.
Komentarze ekspertów
06.08.2013 12:01


Historia aktywnie odtwarzana

Grupy rekonstrukcyjne, gry planszowe i karciane – historia Polski zdobywa sobie nowych pasjonatów pod różnymi postaciami. I to wszystko poza oficjalną edukacją i urzędniczą ignorancją – Polacy sami wskrzeszają historię.
Komentarze ekspertów
02.07.2013 18:03


Czy KUL jeszcze im. Jana Pawła II czy już im. Janusza Palikota?

Katolicki Uniwersytet Lubelski zainfekowany lewacką ideologią.
Komentarze ekspertów
21.06.2013 10:09


Rasa panów pisze na nowo historię II wojny

Za pokazanie tego serialu niemieckiej propagandy w TVP Juliusz Braun powinien sobie dodać von przed nazwiskiem. A może i otrzymać odznaczenie niemieckie jakiegoś zasłużonego Polakożercy, np. Stresemanna? Odznaczenie należy mu się także za dobór dyskutantów po emisji.
Komentarze ekspertów
19.06.2013 16:22


„Muzyka to uwodzicielstwo”

O twórczości Leszka Długosza, a także o jego dzieciństwie, źródłach inspiracji i wreszcie o roli współczesnej poezji i muzyki rozmawiamy z samym artystą.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.