Dwumiesięcznik Arcana
01.10.2013 17:04


Podwójnie dobry numer Arcanów

Jak jednym słowem określić najnowszy numer „Arcanów”? Odpowiedni! Odpowiedni dla tych czasów i dla Polski, która w swoim dryfowaniu dotarła do miejsca krytycznego dla narodowej tożsamości.
Dwumiesięcznik Arcana
19.07.2013 13:44


Szantaż medialny (na przykładzie USA)

Jest tajemnicą poliszynela, że media w Polsce i na świecie tworzone są głównie przez dziennikarzy o poglądach lewicowych. Tekst Jerzego Gizelli z najnowszych ARCANÓW opisuje to zjawisko oraz metody atakowania konserwatywnego świata przez media w USA, a także w Polsce.
Dwumiesięcznik Arcana
05.07.2013 21:08


Sto jedenaste ARCANA – o Witoldzie Pileckim, Margaret Thatcher i Viktorze Orbánie

Kolejny numer „Arcanów”, który oddajemy do Państwa rak, ma wielu bohaterów. Bo też i o ważnych postaciach chcieliśmy tym razem opowiedzieć, przywołując ich pamięć.
Dwumiesięcznik Arcana
08.05.2013 12:39


Szczerski: jak tworzyć kulturę, która jest nowoczesna i narodowa zarazem?

Ukazał się 110 numer Dwumiesięcznika ARCANA! Najnowsze wydanie pisma poświęcono, tak często pomijanej przez środowiska prawicowe, kulturze narodowej.
Dwumiesięcznik Arcana
18.04.2013 16:14


Wbrew „przeklętej roztropności”, czyli dlaczego, jak i po co powstały „Arcana”?

Profesor Andrzej Waśko o środowisku krakowskich „Arcanów” – przyczynach powstania, trudnych początkach i najważniejszych osiągnięciach.
Dwumiesięcznik Arcana
07.03.2013 20:44


Dwadzieścia lat po wielkim przełomie. Dokąd zmierzamy?

W 109. numerze Dwumiesięcznika ARCANA pojawił się tekst litewskiego literaturoznawcy i historyka idei podsumowujący ponad dwie dekady transformacji ustrojowej na Litwie. Refleksje Almantasa Samalavičiusa dotyczące państwa litewskiego do złudzenia przypominają smutne perspektywy III Rzeczypospolitej.
Dwumiesięcznik Arcana
21.02.2013 12:17


Numer 109. Dwumiesięcznika ARCANA otwiera tekst nowego redaktora naczelnego – profesora Krzysztofa Szczerskiego

Prezentujemy wstęp do 109. numeru Dwumiesięcznika ARCANA autorstwa nowego redaktora naczelnego – profesora Krzysztofa Szczerskiego.
Dwumiesięcznik Arcana
21.01.2013 12:26


Pożegnanie Profesora Marka Eminowicza

Prof. Andrzej Nowak wspomina ś.p. Profesora Marka Eminowicza, zasłużonego krakowskiego nauczyciela historii.
Dwumiesięcznik Arcana
02.01.2013 11:43


O rządzeniu – J. E. ks. arcybiskup Ignacy Tokarczuk w rozmowie z Janem Musiałem

Z ogromnym żalem odebraliśmy 29 grudnia 2012 r. wiadomość o śmierci ks. arcybiskupa Ignacego Tokarczuka. Pogrążeni w modlitwie prosimy Boga o takich wielkich hierarchów dla Kościoła katolickiego w Polsce. Wywiad był publikowany m.in. w 69 numerze Dwumiesięcznika ARCANA.

Dwumiesięcznik Arcana
05.12.2012 0:54


Rozmowa z prof. Andrzejem Nowakiem, ustępującym redaktorem naczelnym dwumiesięcznika „Arcana”.

We wstępie do 108 numeru „Arcanów” prof. Andrzej Nowak i prof. Maciej Urbanowski ogłosili swoje odejście ze ścisłej redakcji Dwumiesięcznika przekazując prowadzenie pisma profesorowi Krzysztofowi Szczerskiemu i Janowi Filipowi Staniłce. Jest więc poniższy wywiad ostatnią rozmową z prof. Andrzejem Nowakiem jako redaktorem naczelnym pisma. Rozmowa dotyczy nie tylko „Arcanów”, ale i dalszych planów Profesora oraz Wydawnictwa ARCANA.


Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.