Dwumiesięcznik Arcana
26.12.2015 11:09


Nareszcie polska poezja znalazła swoje miejsce w audiobookach

Wielki projekt nagrania najważniejszych utworów poetyckich nabiera rozpędu. Ponad 60 tekstów jest już dostępnych w serwisie youtube, czytanych przez profesjonalnych aktorów. W przygotowaniu jest kolejnych kilkadziesiąt wierszy!
Dwumiesięcznik Arcana
14.12.2015 12:04


Co to jest „błąd krymski” - o zaniechaniach wschodnich poprzedniego rządu

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Kijowie musi być zwrotem w relacjach polsko-ukraińskich, skoro ekipa spod znaku Radka Sikorskiego i gen. Stanisława Kozieja zadowoliła się dobrym mniemaniem o sobie, przy katastrofalnych skutkach polskiej polityki wschodniej.
Dwumiesięcznik Arcana
19.11.2015 12:12


Archiwalne numery Dwumiesięcznika ARCANA

Poniżej zamieszczamy linki do pełnych, archiwalnych numerów Dwumiesięcznika ARCANA.
Dwumiesięcznik Arcana
18.11.2015 13:01


Gabiś w ARCANACH nr 125: Powitajmy uchodźców z Europy Zachodniej!

W ostatnich miesiącach u naszych zachodnich sąsiadów najwięcej pisze się – co zrozumiałe – o masowej, w znacznym stopniu niekontrolowanej, imigracji z Afryki i Azji do Niemiec i całej Europy, a w tym kontekście analizuje się rolę mediów.
Dwumiesięcznik Arcana
13.11.2015 13:56


Arcana 125: Odbudowując polskiego ducha

Na artykuły, które Czytelnicy znajdą w tym numerze, pada światło, którym 21 września tego roku promieniował na całą Polskę zamek w Kórniku pod Poznaniem.
Dwumiesięcznik Arcana
03.11.2015 12:38


ARCANA 118-119: O spojrzeniu na polską historię z innej perspektywy

Prof. Richard Butterwick-Pawlikowski opowiada co zaintrygowało go w polskich dziejach, dlaczego szczególnie zainteresował się wiekiem XVIII, czym dla niego jest misja historyka, a także przedstawia problematyczne poglądy o pozytywnym dziedzictwie oświecenia i Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Dwumiesięcznik Arcana
28.10.2015 15:17


ARCANA 108: „To państwo można naprawić. To jest nasze główne zadanie”

Polska. Jesień 2012. Polska prawica wciąż w głębokiej defensywie, pogrążona w nostalgii po kolejnych przegranych wyborach. Profesor Andrzej Nowak zadaje Jarosławowi Kaczyńskiemu fundamentalne pytania dotyczące modernizacji Polski, zmiany wektorów w polskiej dyplomacji, o potencjalnych sojuszników. A także to najważniejsze: jak odzyskać władzę? Trzy dni temu lider Prawa i Sprawiedliwości w imponującym stylu, udowodnił, że jest to możliwe. Przedstawiamy Państwu fragmenty archiwalnego wywiadu prof. Andrzeja Nowaka z Prezesem PiS z 2012 roku.
Dwumiesięcznik Arcana
16.10.2015 0:52


Prezydent Duda powołuje Narodową Radę Rozwoju: wśród jej członków – dwóch naczelnych Arcanów

Profesor Andrzej Nowak i Profesor Andrzej Waśko zostaną koordynatorami sekcji zajmujących się, kolejno: kulturą i historią oraz edukacją.
Dwumiesięcznik Arcana
10.10.2015 10:34


Arcana w paszczy lwa – profesor Waśko walczył w TVN24

Zbliżające się wybory i poważne przetestowania, które ze sobą przyniosą zainteresowały ostatnio nawet środkownika tradycyjnie sceptycznie nastawione do potrzeby reform państwa. Profesor Andrzej Waśko dzielnie stawił czoła stacji TVN24 broniąc racji stojących za potrzebą zmiany systemu nauczania.
Dwumiesięcznik Arcana
08.10.2015 17:37


ARCANA 114: Instrukcje pracy operacyjnej dla SB-ków

Funkcjonariusze komunistycznych służb specjalnych musieli podporządkować się odpowiednim wytycznym. Czy ich praca operacyjna miała określone granice? Co można było robić, a czego zabraniano? Czy SB-cy zawsze przestrzegali regulaminów? Prezentujemy fragmenty opracowania prof. Grzegorza Karbowiaka, w której analizuje on instrukcje dla funkcjonariuszy operacyjnych SB ,wydane przez kierownika Głównego Inspektoratu MSW płk. Tadeusza Fuksa.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.