Dwumiesięcznik Arcana
24.07.2014 12:39


Szczerski: Wbrew histerii optymizmu

Po raz kolejny żyjemy w kraju, w którym partia władzy utożsamia swój interes z interesem państwa. Historia zatoczyła koło i jesteśmy w punkcie wyjścia. Znów musimy domagać się, by w Polsce zapanowała wolność i demokracja – pisze w najnowszym numerze Dwumiesięcznika ARCANA redaktor naczelny prof. Krzysztof Szczerski.
Dwumiesięcznik Arcana
22.06.2014 14:49


Odeszła prof. Anna Pawełczyńska, gorąca patriotka i wybitna socjolog kultury

W wieku 92 lat zmarła prof. Anna Pawełczyńska, ceniona socjolog kultury. W czasie II wojny światowej działała w Armii Krajowej, następnie była więziona na Pawiaku, w obozach Auschwitz-Birkenau i Flossenbürgu. Wraz z tą smutną wiadomością publikujemy obszerny wywiad z śp. prof. Anną Pawełczyńską, który ukazał się 114. numerze Dwumiesięcznik ARCANA.
Dwumiesięcznik Arcana
03.06.2014 11:57


Szczerski: Rosja zniwelowała przewagi, którymi szczycił się Zachód

Ani jedność, ani wydajna gospodarka, ani wartości moralne nie są już atutami Zachodu. Dlatego Kreml może snuć plany ekspansji w trzech kierunkach geopolitycznych, co zanalizował redaktor naczelny ARCANÓW: prof. Krzysztof Szczerski.
Dwumiesięcznik Arcana
08.05.2014 12:55


Szczerski: Znaki, którym sprzeciwiać się będą

Kwiecień 2014 wpisuje się w długi ciąg ważnych Polskich Miesięcy. Po raz kolejny przeżywamy czas, który wymaga od nas refleksji o podstawowych wymiarach polskiej duchowości i tożsamości, o kondycji naszego państwa i o wspólnocie losów w Europie Środkowej i Wschodniej. Namysł w tych trzech obszarach ARCANA prowadzą od pierwszego swego numeru i tak też jest w tym tomie.
Dwumiesięcznik Arcana
27.04.2014 15:25


List świętego do ARCANÓW

W tym radosnym dla całego Kościoła katolickiego o dla Polaków dniu, pragniemy tak po ludzku się pochwalić naszym obcowaniem ze świętym Papieżem Polakiem. Przypominamy list Ojca Świętego do redakcji Dwumiesięcznika ARCANA:
Dwumiesięcznik Arcana
15.04.2014 16:51


Szczerski: pewne tematy trzeba przedstawić zupełnie inaczej (video)

Tematy niby znane, a jednak zupełnie inne. Jak z polskiego Papieża zrobiono „kremówkowego dziadka”? Jak daleko zbliżą się do nas granice rosyjskie? Co nam będą wmawiały elity III RP na jubileusz 25-lecia Okrągłego Stołu?
Dwumiesięcznik Arcana
19.03.2014 19:43


Szczerski: Mamy jeszcze wiele do zrobienia

Pierwsze miesiące 2014 roku przyniosły wiele znamiennych wydarzeń – niestety niepomyślnych dla naszej Ojczyzny – pisze w najnowszych ARCANACH redaktor naczelny.
Dwumiesięcznik Arcana
06.03.2014 10:24


8 marca (sobota), 14:00 – Manifestacje Solidarności z Ukrainą

Kluby „Gazety Polskiej” i NSZZ „Solidarność” organizują w najbliższą sobotę, tj. 8 marca o godz. 14:00 ogólnopolską manifestację przed ambasadą Rosji w Warszawie i przed wszystkimi konsulatami Federacji Rosyjskiej w Polsce. Poniżej publikujemy wiadomość z portalu Kraków Niezależny.
Dwumiesięcznik Arcana
12.02.2014 16:48


ARCANA 114: JAK ROZMAWIAĆ O HISTORII Z NASZYMI WSCHODNIMI SĄSIADAMI? Dialog historyczny z Rosją i Ukrainą

Fragment artykułu historyka Łukasza Adamskiego ze 114 numeru Arcanów opisuje zmagania historyków nad wypracowywaniem spójnej wizji Ukraińców i Rosjan na temat historii Polski.
Dwumiesięcznik Arcana
31.01.2014 16:40


Jak Polska realizuje politykę Kremla

Fałszywy consensus wokół Katynia, uległość rządu RP wobec Moskwy i „Gazeta Wyborcza” jako głosiciel tez Kremla. Rozmowa dr. hab. Henryka Głębockiego z prof. Andrzejem Nowakiem o degradacji polskiej godności na przykładzie Katynia i Smoleńska.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.