Wieści ze wschodu
15.12.2010 22:38


Spotkanie chińsko-gruzińskiej komisji współpracy gospodarczej

W poniedziałek, 13 grudnia, w Pekinie odbyło się czwarte już spotkanie wspólnej chińsko-gruzińskiej komisji do spraw współpracy gospodarczej. Według informacji MSZ Gruzji gruzińskiej delegacji przewodniczył wiceminister gospodarki i zrównoważonego rozwoju Abesalom Kekelia.

Wieści ze wschodu
15.12.2010 13:33


Turkmeński gaz w Chinach

China National Petroleum Corp. ujawniła, że w ciągu tego roku nowym gazociągiem Turkmenistan-Uzbekistan-Kazachstan-Chiny przybyło do Kraju Środka 3,5 miliarda metrów sześciennych gazu ziemnego. Nową linię przesyłową otwarto 14 grudnia 2009 r. Chiński potentat planuje do 2011 r. zwiększenie dostaw do poziomu 13 miliardów metrów sześciennych rocznie.

Wieści ze wschodu
15.12.2010 9:29


Centrum Skołkowo coraz bliżej

Stało się. Jak donosiła wczoraj (14 XII) najważniejsza rosyjska stacja telewizyjna Kanał 1, dokonał się „ważny krok w tworzeniu centrum innowacyjnego Skołkowo. Wyznaczony został punkt wyjścia, od którego rozpocznie się budowa, dziś także obwieszczono listę projektów, od których zacznie pracę miasteczko innowacyjne.” W uroczystej inauguracji przedsięwziecia uczestniczył prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew.

Wieści ze wschodu
15.12.2010 2:28


Traian Băsescu: w Naddniestrzu może się powtórzyć scenariusz z Osetii Południowej

14 grudnia w wywiadzie dla Financial Times Traian Băsescu, prezydent Rumunii, powiedział, iż w Naddniestrzu możliwy jest konflikt podobny do rosyjsko-gruzińskiej wojny 2008 r. „Naddniestrze jest kilka kilometrów od naszej granicy. Nie możemy zaakceptować takiego ryzyka dla naszego bezpieczeństwa” – stwierdził.

Wieści ze wschodu
14.12.2010 21:41


Do Armenii przybyła delegacja Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego

Przedstawiciele cerkwi rosyjskiej przebywają z wizytą w Eczmiadzynie na zaproszenie Jego Świętobliwości Katolikosa Karekina II. Wczoraj rano metropolita wołokołamski Hiparion, przewodniczący Wydziału Stosunków Zewnętrznych Patriarchatu Moskiewskiego odwiedził rosyjską cerkiew Najświętszej Bogarodzicy w Kanaker, gdzie celebrował liturgię. Po zakończeniu ceremonii metropolita wygłosił  przemówienie do Rosjan zamieszkujących Armenię. Hipariona przywitał oficjalnie przewodniczący gabinetu spraw międzyreligijnych patriarchatu ormiańskiego biskup Joachim Manukjan.

Wieści ze wschodu
14.12.2010 20:24


Budżet greckiego odcinka rurociągu „Jużnyj potok” ustalony

750 mln € ma kosztować grecka część rurociągu „Jużnyj potok”, który wraz rurociągiem „Nord stream” stanowić będzie fundament nowej polityki energetycznej Rosji wobec Europy.

Wieści ze wschodu
14.12.2010 20:08


Aresztowano czwartego uczestnika bójki, w której zginął Jegor Swiridow

Zamoskworieckij sąd w Moskwie w poniedziałek nałożył areszt na Artura Arsibijewa – domniemanego uczestnika bójki z 6 grudnia, podczas której zginął kibic Spartaka Jegor Swiridow. Areszt ma potrwać do 6 lutego 2011 r.

Wieści ze wschodu
14.12.2010 19:37


Tragiczny bilans niepokojów w Moskwie. Co dalej?

Choć prezydent Dmitrij Miedwiediew zapowiedział zdecydowaną rozprawę z uczestnikami sobotnich zajść na placu Maneżowym w Moskwie, wciąż dochodzi w rosyjskiej stolicy do licznych napadów kibiców i członków bojówek nacjonalistycznych na przedstawicieli mniejszości narodowych.

Wieści ze wschodu
14.12.2010 12:04


Grudzień 1970

W tych dniach wspominamy niezwykle tragiczne i krwawe wydarzenia Grudnia 1970. Wtedy to po raz drugi po wojnie komunistyczna władza narzucona Polsce przez sowieckie bagnety strzelała do polskich robotników.

Wieści ze wschodu
14.12.2010 10:18


Ponad 70 młodych karabachskich rodzin otrzymało prezent od rosyjskiego przedsiębiorcy

Przewodniczący rady dyrektorów Grupy kompanii Trójka Dialog, właściciel jednego z największych banków Armenii „Armenianbank” Ruben Wardanian, wręczył ponad 70  młodym parom z Górnego Karabachu, którym urodziło się pierwsze i drugie dziecko, odpowiednio po 2 tysiące i 3 tysiące dolarów.


Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.