Wieści ze wschodu
10.12.2010 19:18


Manewry „rosyjskiego NATO” w okolicach Astrachania

W Federacji Rosyjskiej w 2011 odbędą się wspólne ćwiczenia obrony przeciwlotniczej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB) oraz Wspólnoty Niepodległych Państw.

Wieści ze wschodu
10.12.2010 16:57


Miedwiediew wprowadził zmiany do prawa o zebraniach, demonstracjach i pochodach.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał ustawę „O wprowadzeniu zmian do prawa federalnego, o zebraniach, mityngach, demonstracjach, pochodach i pikietach” – oświadczyło 10 grudnia biuro prasowe Kremla.

Wieści ze wschodu
10.12.2010 16:53


Milicja próbuje pozbawić praw rodzicielskich dwójkę opozycjonistów

Smoleńska milicja próbuje znaleźć powód dla odebrania praw rodzicielskich aresztowanej niedawno aktywistce partii „Inna Rosja” Taisie Osipowej i jej mężowi Siergiejowi Fomczenkowi – członkowi komitetu wykonawczego partii.

Wieści ze wschodu
10.12.2010 16:50


Organizacja „Obrona” przekazała nowemu merowi Moskwy bilet do domu

Rosyjski Ruch Młodzieżowy „Obrona” (powstały w 2005 roku, stawiający sobie za cel demokratyzację Rosji) podarował Siergiejowi Sobianinowi bilet na pociąg do miasta Tiumeń na Syberii, gdzie nowy mer Moskwy mieszkał do 2005 roku. Przeprowadzono też akcję protestu naprzeciw budynku urzędu miasta na ulicy Twerskiej. Na pomniku Jurija Dołgorukiego powieszono plakat przedstawiający powiększony bilet imienny dla Sobianina. Na dole plakatu znajdowało się hasło: Walizka – Dworzec – Tiumeń.

Wieści ze wschodu
10.12.2010 16:47


Spotkanie Łukaszenka-Miedwiediew w Moskwie

Dziewiątego grudnia przywódcy Rosji i Białorusi odbyli dwustronne spotkanie przed posiedzeniem przedstawicieli państw, które należą do Unii Celnej (Białoruś, Kazachstan, Rosja, powstała w 2007 r.). A. Łukaszenka i D. Miedwiediew omówili aktualne problemy w zakresie dwustronnej współpracy. Jak zaznaczył szef biura prasowego państwa białoruskiego Paweł Logkij, rozmowa przebiegła w spokojnej, przyjaznej, a zarazem konstruktywnej atmosferze. Po zakończeniu spotkania A. Łukaszenka zwrócił się do dziennikarzy z żartem, iż prasa nie nadąża za prezydentami.

Wieści ze wschodu
10.12.2010 16:44


Swietłana Miedwiediew sprawiła nieprzyjemne wrażenie w Belgii

Zachowanie się małżonki prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa zszokowało mieszkańców belgijskiego miasta Brugia. Gdy D. Miedwiediew spotykał się z prezydentem Unii H. van Rompuyem (8 grudnia), jego małżonka zapoznawała się ze średniowiecznymi zabytkami Brugii. Jednak, jak przekazują środki masowego przekazu „chociaż przebywała tam jeden dzień, zdążyła postawić całe miasto do góry nogami”. Wizyta pani prezydentowej miała być też według dziennikarzy „jedną z największych przykrości ostatnich lat” .

Wieści ze wschodu
10.12.2010 16:41


W Petersburgu spotkanie premierów Rosji i Finlandii, m.in. w sprawie Nord Stream.

„Pomimo symptomów kryzysu w gospodarce światowej, Rosja pozostaje pierwszym partnerem handlowym dla Finlandii” – oświadczył premier Federacji Rosyjskiej Władimir Putin w czasie oficjalnego spotkania z panią premier Finlandii Mari Kiviniemi. 

Wieści ze wschodu
09.12.2010 19:21


Atak na dom zastępcy prezydenta Dagestanu

Rano, w czwartek 9 grudnia w Machaczkale nieznani sprawcy wrzucili granaty na podwórze domu Jakupa Gadżychanowa, zastępcy szefa administracji prezydenta Dagestanu. Nikt jednak nie ucierpiał wskutek wybuchu. Nieznacznie uszkodzony został samochód urzędnika.

Wieści ze wschodu
09.12.2010 19:15


Paraliż Moskwy

Silne opady śniegu w nocy z środy na czwartek sparaliżowały ruch na głównych drogach stolicy. Właściciele licznych samochodów nie mogą wyjechać z centrum miasta.

Wieści ze wschodu
09.12.2010 17:00


Armenia będzie zawierać umowy z państwami nieuznawanymi międzynarodowo

Narodowe Zgromadzenie Armenii przyjęło w środę, w pierwszym czytaniu, projekt nowej ustawy „O wniesieniu zmian do praw Republiki Armenii o umowach międzynarodowych”. W zgodzie z nowym ustawodawstwem republika będzie mogła zawierać umowy z tymi państwami, które nie został uznane przez międzynarodową społeczność.


Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.