Wieści ze wschodu
17.12.2010 18:02


Nasila się konflikt między kościołami prawosławnymi na Ukrainie

Ukraiński Kościół Prawosławny Patriarchatu Kijowskiego i Ukraiński Kościół Prawosławny Patriarchatu Moskiewskiego od lat prowadzą ze sobą spór, który ostatnio przybrał jeszcze na sile.

Wieści ze wschodu
17.12.2010 15:15


Mołdawia w stronę UE

Vlad Filat (liberalny demokrata), premier Mołdawii, ogłosił, iż jego kraj jest gotowy do podpisania umowy o wolnym handlu z UE i oczekuje na szybki proces liberalizacji prawa wizowego. Deklaracje takie zostały złożone podczas otwartej debaty zorganizowanej przez Centrum Europejskich Badań Politycznych, Forum UE-Mołdawia oraz organizacji Europejskie partnerstwo dla demokracji.

Wieści ze wschodu
17.12.2010 15:11


Ambasada Tadżykistanu: powstrzymajcie się od reakcji

Ambasada tadżycka w Rosji wydała oświadczenie w związku z zamieszkami na tle etnicznym w Moskwie. Wezwała obywateli Tadżykistanu do zachowania szczególnej czujności i powstrzymania się od reagowania na prowokacje.

Wieści ze wschodu
17.12.2010 9:50


WikiLeaks: Kościół Prawosławny będzie popierać politykę rosyjskich władz i przenikać wszystkie aspekty społeczeństwa

Wśród dokumentów ujawnionych w ostatnich dniach przez portal WikiLeaks znalazła się depesza ambasadora Stanów Zjednoczonych w Rosji Johna Beyrle, w której dzieli się on refleksjami ze spotkania z arcybiskupem Ilarionem Alfiejewem, szefem Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego.

Wieści ze wschodu
17.12.2010 0:24


Zakończenie pierwszego sezonu odrodzonej 'Pogoni' – Lwów

Trzeciego grudnia w „Lwowskiej Premierze” – polskiej kawiarni we Lwowie – odbyło się uroczyste zakończenie pierwszego po 71. latach sezonu LKS „Pogoń” Lwów.

Wieści ze wschodu
16.12.2010 19:07


Ciąg dalszy niepokojów w Moskwie i Petersburgu

Około 800 osób zostało zatrzymanych wczoraj w Moskwie w związku z ponownymi wystąpieniami członków środowisk nacjonalistycznych przeciwko imigrantom. Szczególnie groźnie wyglądała sytuacja wokół Dworca Kijowskiego. Niepokoje objęły swym zasięgiem również Petersburg - zatrzymanych zostało tam ok. 80 osób. 

Wieści ze wschodu
16.12.2010 17:57


Zmiany w rosyjskiej armii

Zgodnie z wczorajszym oświadczeniem szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej gen. Nikołaja Makarowa, zakończył się proces reorganizacji rosyjskiej armii.

Wieści ze wschodu
16.12.2010 15:23


W szkołach Baszkirii będą dopuszczalne posiłki halal

W Baszkirii, gdzie odsetek zamieszkałych tam Tatarów i Baszkirów (w większości wyznających islam) jest porównywalny do populacji Rosjan, mogą zostać wprowadzone posiłki halal w szkołach dla dzieci z rodzin muzułmańskich.

Wieści ze wschodu
16.12.2010 9:52


Janukowycz: Ukraina powinna osiągnąć pozycję silnego państwa regionalnego

W czasie przemówienia na dziesiątym spotkaniu ambasadorów akredytowanych na Ukrainie, prezydent Janukowycz podkreślił, że Ukraina ma wszelkie instrumenty i możliwości do osiągnięcia poziomu wpływowego państwa w regionie. „To jest ambitny, ale realistyczny cel” – dodał.

Wieści ze wschodu
16.12.2010 0:18


Do Lwowa dotarło Światło Betlejemskie

We wtorek (14 XII) w kościele św. Antoniego we Lwowie odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Zostało ono przekazane w Krakowie przez Związek Harcerstwa Polskiego dla Organizacji Skautów Ukraińskich, która przywiozła je do Lwowa.


Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.