Wieści ze wschodu
13.12.2010 13:02


Powstanie Dom Polski w Nowych Święcianach na Litwie

11 grudnia uroczyście zainaugurowano budowę Domu Polskiego w Nowych Święcianach. Projekt jest finansowany przez Senat RP.

Wieści ze wschodu
13.12.2010 4:09


Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Dzień 13 grudnia 1981 r., to jedna z najważniejszych, ale i najtragiczniejszych dat w najnowszej historii Polski. Doszło wtedy do przejęcia kontroli nad wszystkimi dziedzinami życia w Polsce przez grupę oddanych Moskwie i interesom sowieckim generałów na czele z Wojciechem Jaruzelskim, Czesławem Kiszczakiem i Florianem Siwickim.

Wieści ze wschodu
13.12.2010 0:18


Dzień konstytucji - demonstracje, zatrzymania

Ledwie zakończyły się demonstracje kibiców w Moskwie i Petersburgu (o protestach m.in. na stołecznym placu Maneżowym wspominaliśmy we wcześniejszych doniesieniach), a już przetoczyły się przez Moskwę kolejne pochody, tym razem związane z przypadającą na 12 grudnia rocznicą uchwalenia konstytucji Federacji Rosyjskiej.

Wieści ze wschodu
12.12.2010 15:52


Uzbekistan wspiera politykę Turkmenistanu

Prezydent Turkmenistanu Gurbanguły Berdymuhamedow przyjął w pałacu Rukhyet ministra spraw zagranicznych Uzbekistanu Władimira Norowa, który przybył do stolicy Turkmenistanu na międzynarodową konferencję „Stała neutralność Turkmenistanu: współpraca na rzecz pokoju, bezpieczeństwa i rozwoju”.

Wieści ze wschodu
12.12.2010 15:49


Prezydent Turkmenistanu przeprowadził rozmowy z szefami delegacji Azerbejdżanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Gurbanguly Berdimuhamedow, prezydent Turkmenistanu, przyjął ministra spraw zagranicznych Azerbejdżanu Elmara Mamedjarowa oraz ministra kultury, młodzieży i rozwoju społecznego Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abel Rahmana Mohammeda Bin Nassera Al Uisa. Przedstawiciele Azerbejdżanu i ZEA przybyli do Aszchabadu na międzynarodową konferencję „Stała neutralność Turkmenistanu: współpraca na rzecz pokoju, bezpieczeństwa i rozwoju”.

Wieści ze wschodu
12.12.2010 15:46


Przedstawiciele Floty Bałtyckiej osiągnęli kompromis z mieszkańcami obwodu kaliningradzkiego w sprawie detonacji na poligonie.

Kwestią sporną było podjęte przez Flotę Bałtycką zadanie niszczenia niewypałów z czasów drugiej wojny światowej. Do tej pory certyfikat bezpieczeństwa wydany dla miejscowego poligonu Prawdinsk wynosił 200 kg materiałów wybuchowych na jedną detonację. Jednakże tego lata mieszkańcy kilku osiedli, położonych w pobliżu poligonu, zwrócili się do regionalnych władz ze skargą na wojskowych. Według mieszkańców ciągłe detonacje sprawiły, że ludzie już „zmęczyli się ciągłym wstawianiem szyb w okna”.

Wieści ze wschodu
12.12.2010 0:48


Rosyjskie partie pozaparlamentarne dopuszczone do głosu... na 10 minut

Jak donosi strona internetowa gazety Kommiersant, przedstawiciele trzech rosyjskich partii nie zasiadających w parlamencie zostali dopuszczeni do głosu na forum Dumy Państwowej.

Wieści ze wschodu
12.12.2010 0:46


Kibice opuszczają plac Maneżowy

Dopiero 11 grudnia moskiewscy kibice przerwali nielegalny protest na znajdującym się w centrum rosyjskiej stolicy placu Maneżowym.

Wieści ze wschodu
12.12.2010 0:40


Brakująca czarna skrzynka została odnaleziona

Dopiero 10 grudnia ekipom pracującym na miejscu katastrofy dagestańskiego samolotu Tu-154 (do której doszło 6. grudnia na moskiewskim lotnisku „Domodiedowo”) udało sie odnaleźć czarną skrzynkę zawierającą zapisy rozmów w kokpicie maszyny.

Wieści ze wschodu
11.12.2010 11:03


Zapowiedź powstania Związku Eurazjatyckiego?

Na koncie prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrija Miedwiediewa na portalu Twitter pojawiło się oświadczenie o porozumieniu się głów państw Rosji, Białorusi i Kazachstanu.


Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.