Wieści ze wschodu
09.12.2010 16:04


Parlament Armenii nie uznał niepodległości Górnego Karabachu

Rządząca koalicja w Armenii, w tym Republikańska Partia Armenii,  na posiedzeniu parlamentu 9 grudnia oświadczyła, że nie będzie brała udziału w głosowaniu nad projektem ustawy „O uznaniu Republiki Górskiego Karabachu”. 

Wieści ze wschodu
09.12.2010 15:53


Pod Kremlem w Kazaniu zawalił się asfalt

Bezpośrednio przy budynku kazańskiego urzędu miasta, około 5 rano, na placu 1 maja w pobliżu Spasskiej Baszty miejscowego Kremla zawalił się asfalt i powstał ogromny dół. Dziura o średnicy czterech metrów powstała na oczach kierowcy samochodu odśnieżającego. Dół poszerza się stopniowo. Obecnie jego średnica wynosi osiem metrów i około trzech metrów głębokości. 

Wieści ze wschodu
09.12.2010 15:34


Wszyscy za jednego, jeden za wszystkich

Opozycja w Petersburgu jednoczy siły dla przeciwdziałania władzom. Przedstawiciele petersburskich sił opozycyjnych podpisali deklarację zobowiązującą do podejmowania wspólnych działań dla ochrony własnych aktywistów przed prześladowaniami politycznymi. 

Wieści ze wschodu
09.12.2010 9:50


Problemy z czarną skrzynką

Jak donosi dziś rano strona internetowa gazety „Kommiersant”, brygada operacyjno-poszukiwawcza pracująca na moskiewskim lotnisku „Domodiedowo” wciąż nie jest w stanie odnaleźć czarnej skrzynki samolotu Tu-154M dagestańskich linii lotniczych, do którego katastrofy doszło 4. grudnia.

Wieści ze wschodu
09.12.2010 0:04


W stolicy Kirgizji odnaleziono 10 kilogramów trotylu

W Biszkeku funkcjonariusze służb znaleźli ukryte materiały wybuchowe – zakomunikowała państwowa służba antynarkotykowa republiki Kirgizji. Znaleziska dokonano podczas rutynowych czynności jednej z antynarkotykowych grup operacyjnych. W jednej z dzielnic wykryto ponad 10 kilogramów trotylu. Obecnie prowadzone są dalsze czynności śledczo-operacyjne.

Wieści ze wschodu
09.12.2010 0:00


Zamieszki kibiców w Moskwie. Konflikt etniczny?

W Moskwie zatrzymano ponad 20 uczestników nielegalnego pochodu kibiców na Leningradzkim prospekcie. Powodem  zatrzymania było strzelanie z broni przeznaczonej do samoobrony (z dostępnych w Rosji tzw. traumatyków) oraz udział w nielegalnym zgromadzeniu. W pochodzie brało udział około tysiąca kibiców, którzy chcieli w ten sposób wyrazić swój protest wobec mordu jednego ze swoich kolegów w Moskwie.

Wieści ze wschodu
08.12.2010 23:51


Protestujący na Ukrainie żądają dymisji premiera Azarowa

Protestujący w poniedziałek na placu Europejskim przedstawiciele opozycji zażądali dymisji rządu Mikołaja Azarowa i nacjonalizacji własności oligarchów.

Wieści ze wschodu
08.12.2010 23:47


Opozycja w Woroneżu za uwolnieniem Chodorkowskiego

W poniedziałek w Woroneżu odbyła się wspólna pikieta Rosyjskiej Partii Ludowo-Demokratycznej (opozycyjne ugrupowanie socjaldemokratyczne, założone przez byłego premiera Michaiła Kasjanowa) oraz ruchu Solidarność (rosyjski ruch opozycji demokratycznej założony w grudniu 2008 roku) na rzecz Michaiła Chodorkowskiego oraz Płatona Liebiediewa. Celem akcji było zwrócenie uwagi na zbliżających się termin rozprawy obydwu oskarżonych, których proces będzie wznowiony 15 grudnia 2010 r. w Moskwie. Pikieta odbyła się pod hasłami „Wolność dla Chodorkowskiego” oraz „Wyrok na Chodorowskim i Liebiediewie – wyrokiem na przyszłości”.

Wieści ze wschodu
08.12.2010 23:43


Opozycja rozpoczyna zbiórkę podpisów z żądaniem referendum w sprawie dymisji Janukowycza

Zastępca przewodniczącego opozycyjnej partii Batkiwszczyna Aleksandr Turczynow zainicjował powstanie grupy roboczej zajmującej się odwołaniem prezydenta Ukrainy oraz rozwiązaniem Rady Najwyższej. 

Wieści ze wschodu
07.12.2010 16:56


Wysadzono pomnik Lenina na przedmieściach Petersburga

Nieznani sprawcy wysadzili w poniedziałek pomnik Lenina na przedmieściach Petersburga. Zgodnie z zeznaniami jednego z miejscowych funkcjonariuszy do zdarzenia doszło przed godziną dziesiątą w nocy, na ulicy Małej w miasteczku Puszkin. „Pomnik przechylił się mocno, wybuch wybił szyby w oknach sąsiedniego budynku” – powiedział funkcjonariusz. Nikt nie został ranny. „Na miejscu pracuje grupa śledcza” – dodał.


Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.