Wieści ze wschodu
07.12.2010 16:49


Łukaszenka: uczestnicy napadu na poselstwo Federacji Rosyjskiej w Mińsku znalezieni

Białoruskie specsłużby znalazły tych, którzy w sierpniu tego roku rzucili na terytorium rosyjskiej ambasady w Mińsku butelki z łatwopalną substancją – oświadczył prezydent Białoruski A. Łukaszenka.

Wieści ze wschodu
07.12.2010 16:46


Milicja i kozacy będą wspólnie patrolować ulice Zielienokumska

Główny zarząd spraw wewnętrznych kraju Stawropolskiego podjął decyzję organizacji wspólnie z kozakami ulic miasta Zielienokumska, gdzie w nocy 27 listopada miało miejsce starcie pomiędzy osobami pochodzącymi z Czeczenii a kozakami. Dla celów akcji wydzielono trzy samochody patrolowe.

Wieści ze wschodu
07.12.2010 16:43


Referendum w sprawie odsunięcia Janukowycza będzie nielegalne

Referendum w sprawie przedterminowego złożenia obecnego prezydenta Ukrainy z urzędu, planowane przez opozycję, nie będzie mieć żadnych prawnych następstw – twierdzi pierwszy zastępca przewodniczącego administracji prezydenta, przedstawiciel głowy państwa w ukraińskim sądzie konstytucyjnym, Helena Łukasz.

Wieści ze wschodu
07.12.2010 16:35


Miedwiediew omówi z władzami Belgii modernizację i inwestycje

Zgodnie z zapowiedziami sekretarza D. Miedwiediewa Siergieja Prichodźko, prezydent Federacji Rosyjskiej odbędzie w Brukseli rozmowy z przedstawicielami władz belgijskich – królem Albertem II oraz  premierem Yvesem Leterme.

Wieści ze wschodu
07.12.2010 16:31


Łukaszenka broni „chińskiej dzielnicy” w Mińsku

Aleksander Łukaszenka stwierdził, iż niezbędnym jest rozwijać strategiczne partnerstwo z Chinami i wystąpił z obroną planów budowy „chińskiej dzielnicy” w Mińsku. To część jego wystąpienia na IV Wszechbiałoruskim Zgromadzeniu Ludowym. 

Wieści ze wschodu
07.12.2010 16:27


Demonstracja opozycji w Mińsku

Kilkuset opozycjonistów białoruskich demonstrowało nielegalnie na placu Przydworcowym w centrum Mińska. Jest to odpowiedź na brak zaproszenia kilku kandydatów w zmaganiach o fotel prezydenta Białorusi (które odbędą się 19 grudnia) na Wszechbiałoruskie Zgromadzenie Ludowe, które tradycyjnie poprzedza wybory. Zorganizowano alternatywne zgromadzenie. Na placu zauważyć można było symbolikę kilku partii opozycyjnych oraz ruchów społecznych, a także flagi Unii Europejskiej i biało-czerwono-białe sztandary białoruskie.

Wieści ze wschodu
07.12.2010 16:22


Chińczycy kupią białoruski bank?

Jeden z największych banków na świecie, Industrial&Commercial Bank of China, może zostać akcjonariuszem piątego co do wielkości aktywów białoruskiego banku Bielinwiestbanka. Informację tę podał szef Banku Narodowego Białorusi Pietr Prokopowicz. 

Wieści ze wschodu
07.12.2010 16:17


Białoruś zainteresowana poprawieniem stosunków z USA

Białoruś jest zainteresowana poprawą stosunków z Waszyngtonem, stwierdził prezydent Białorusi na Wszechbiałoruskim Zgromadzeniu Ludowym. 

Wieści ze wschodu
07.12.2010 16:11


Łukaszenka: Białoruś może budować aparaturę kosmiczną

A. Łukaszenka stwierdził podczas Wszechbiałoruskiego Zgromadzenia Ludowego, iż Białoruś posiada zakład, który jest w stanie produkować aparaturę kosmiczną. W najbliższym czasie Białoruś stanie się posiadaczką własnego sztucznego satelity. 

Wieści ze wschodu
07.12.2010 14:38


Przygotowania do 390. rocznicy bitwy chocimskiej na Ukrainie

Z okazji przypadającej w przyszłym roku 390. rocznicy bitwy pod Chocimiem, prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz wydał rozporządzenie o rozpoczęciu przygotowań do obchodów.


Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.