Wieści ze wschodu
18.12.2010 23:16


Pół tysiąca aresztowanych w Moskwie

Sytuacja w Moskwie wydaje się być daleka od uspokojenia. Dzisiaj aresztowano kolejne osoby.

Wieści ze wschodu
18.12.2010 21:13


"Kommiersant" o sprawie raportu MAK

Zawartość aż 148 z 210 stron raportu MAK dotyczącego katastrofy smoleńskiej spotkała się z krytyką strony polskiej - relacjonuje w artykule zatytułowanym „Katastrofa wróciła do Rosji” internetowa strona gazety „Kommiersant”.

Wieści ze wschodu
18.12.2010 20:35


Białoruś: drugiej tury nie będzie?

Szefowa Centralnej Komisji Wyborczej na Białorusi Lidia Jarmoszyna uważa, że prezydent po raz czwarty z rządu zostanie wybrany w pierwszej turze. 19 grudnia odbędą się wybory na Białorusi.

Wieści ze wschodu
18.12.2010 19:36


Rosja nie uznała wyborów w Kosowie

Rosja nie uznaje wyborów w Kosowie, gdyż były bezprawne – poinformował w piątek zastępca rzecznika rosyjskiego MSZ Aleksy Sazonow.

Wieści ze wschodu
18.12.2010 16:29


USA i Tadżykistan rozmawiają o użytkowaniu lotniska Ajni

Zgodnie z informacjami zebranymi przez „Argumenty niedieli”, powołujące się na źródło w rosyjskim korpusie dyplomatycznym, przedstawiciele Departamentu Stanu i armii USA prowadzą negocjacje z Tadżykami w sprawie rozmieszczenia na lotnisku w Ajni (Duszanbe) sił koalicyjnych, m.in. samolotów systemu wczesnego ostrzegania AWACS. 

Wieści ze wschodu
18.12.2010 12:02


Duże nadzieje związane z wizytą prezydenta Łotwy w Rosji

W poniedziałek do Moskwy przybędzie prezydent Łotwy Valdis Zatlers. Jego pierwszym zadaniem będzie omówienie praw rosyjskiej mniejszości na Łotwie z prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem.

Wieści ze wschodu
18.12.2010 3:59


Przedstawiciele dagestańskich Cezów w gruzińskim parlamencie

Szeroko komentowana jest sprawa przyjęcia delegacji Cezów w parlamencie gruzińskim. 15 grudnia grupa przedstawicieli tego małego dagestańskiego narodu przybyła na zaproszenie jednego z liderów gruzińskiej większości parlamentarnej Nugzara Tsiklauri. Ten ostatni złożył też w imieniu Cezów memorandum do rządu gruzińskiego. Stwierdzono w nim, że Rosja łamie prawa człowieka i powinna zrekompensować Cezom szkody związane z represjami roku 1944. „Przybyliśmy do Gruzji, aby poinformować świat, jak jesteśmy traktowani” – powiedział do dziennikarzy jeden z przedstawicieli delegacji.

Wieści ze wschodu
18.12.2010 3:52


Kałmucja: pięciu międzynarodowych terrorystów ujawnionych przez organy ścigania

W Republice Kałmucji odbyła się konferencja prasowa miejscowej Federalnej Służby Bezpieczeństwa, na której złożono sprawozdanie z działalności w roku 2010. Wiaczesław Bugajenko, szef lokalnych struktur służby, podkreślił, iż w ostatnim roku zidentyfikowano pięciu międzynarodowych terrorystów, działających na terenie Kałmucji. Pochodzą oni z Afganistanu i Pakistanu, najprawdopodobniej byli współpracownikami Al-Kaidy. Zastosowano wobec nich środki prewencyjne w postaci zakazu wjazdu do Rosji na okres 5 lat.

Wieści ze wschodu
18.12.2010 3:48


W willi deputowanego znaleziono nielegalną broń

16 grudnia 2010 r. w willi jednego z deputowanych do miejscowej rady, znajdującej się w obwodzie kaliningradzkim, funkcjonariusze milicji i Federalnej Służby Bezpieczeństwa odnaleźli istny arsenał.

Wieści ze wschodu
17.12.2010 19:42


Kałmucja: obiekty na jubileusz 400-lecia przyłączenia do Rosji nieukończone

Przywódca Kałmucji Aleksy Orłow zażądał od członków prezydium rządu Republiki znalezienia i ukarania osób odpowiedzialnych za niedotrzymanie terminu ukończenia budowy setek obiektów, w tym tych, które miały być finansowane przez rząd federacyjny Rosji, aby uczcić 400 rocznicę „dobrowolnego przyłączenia” narodu kałmuckiego do Rosji.


Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.