Skandal w „Jednej Rosji”? Działacze podejrzewani o przywłaszczenie pieniędzy przeznaczonych na kampanię

W siedzibie baszkirskiego oddziału „Jednej Rosji” doszło do przeszukania zarządzonego przez tamtejsze organy ścigania. Nieoficjalnie wiadomo, że działacze partii rządzącej podejrzewani są o przywłaszczenie sobie pieniędzy przeznaczonych na kampanię wyborczą.
28.10.2013 9:21

Do rewizji w siedzibie oddziału „Jednej Rosji” w stolicy republiki baszkirskiej, Ufie, doszło w sobotę. Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji, policję interesuje dlaczego ze stu dwudziestu milionów rubli, które miały zostać przeznaczone na przeprowadzenie kampanii wyborczej w Baszkirii, do kasy „Fundacji Wsparcia Jednej Rosji” wpłynęło jedynie dziesięć milionów. Pozostałe sumy miały znaleźć się na prywatnych kontach osób związanych z partią rządzącą.

Rzecznik miejscowego oddziału „Jednej Rosji” bagatelizuje całą sprawę i zaprzecza, jakoby dotyczyła ona zarzutów przywłaszczenia środków finansowych przez członków partii. Przeszukania nazywa „wizytą roboczą policji” i twierdzi, że odbyła się w związku ze zgłoszeniem faktu zniszczenia kilku banerów wyborczych „Jednej Rosji”.

Źródło: kasparov.ru

(Błażej Cecota)

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.