Abdulatipow: FSB nie wystarczy

Nowy prezydent Dagestanu skomentował zeszłotygodniowy zamach w Wołgogradzie, którego dokonała obywatelka republiki, Naida Achijałowa.
28.10.2013 16:05

„To wielki wstyd dla Dagestanu” – powiedział Ramazan Abdulatipow komentując wydarzenia z Wołgogradu, gdzie w zeszłym tygodniu doszło do samobójczego zamachu w jednym z autobusów miejskich. W zamachu, przeprowadzonym przez Naidę Achijałową, żonę jednego z przywódców zbrojnego podziemia w Dagestanie, zginęło sześć osób, a dalsze pięćdziesiąt zostało rannych.

Abdulatipow dodał, że sytuacja w republice wymaga pilnych decyzji, które pozwoliłyby na przywrócenie porządku. Prezydent stwierdził, że nie można ukrywać faktu, iż Dagestan znajduje się na szczycie wszelkich rankingów dotyczących występowania szarej strefy i terroryzmu w Federacji Rosyjskiej. „By to zmienić nie wystarczą wzmożone działania Federalnej Służby Bezpieczeństwa – musimy przede wszystkim zwrócić się w stronę prawdziwych kulturalnych i religijnych tradycji Dagestanu” – podkreślił prezydent nawiązując do faktu, iż duża część spośród dagestańskich organizacji terrorystycznych związana jest z ruchem wahhabickim, w dużej mierze obcym tradycjom narodów zamieszkujących republikę. 

Źródło: kasparov.ru

(Błażej Cecota)

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.