Wybrano premiera samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej

Aleksander Boroday, jak twierdzą zgodnie ukraińskie i rosyjskie media, był obywatelem Federacji Rosyjskiej.
16.05.2014 17:30

Cztery dni po ogłoszeniu przez DRL niepodległości, swoje exposee wygłosił Aleksander Boroday, który nazwał się przyjacielem dowódcy antyukraińskiego frontu ze Słowiańska – Igora Girkina ps. Strelkov, który od kwietnia 2014 prowadzi walki z armią lojalną wobec Kijowa. Na premiera wybrano go podczas trzeciej sesji Rady Najwyższej Republiki.  W Doniecku opublikowano też tekst Konstytucji samozwańczej republiki, opartej na zapisach praw ustanowionych na Krymie, po odłączeniu się półwyspu od Ukrainy. Podstawową religią nowego quasi-państwa ma być prawosławie uznające zwierzchnictwo Moskwy.

12 maja ogłoszono wynik referendum w obwodzie donieckim: wg oficjalnych danych 89% wyborców miało poprzeć oderwanie się regionu od Ukrainy. Zaraz po ogłoszeniu niepodległości szef rządu samozwańczej republiki, Denis Pushilin, zwrócił się z prośbą do Moskwy o wcielenie regionu do Federacji Rosyjskiej.

(JAM)

Źródła: svpressa.ru, kasparov.ru, polsih,ruvr.ru


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.