Ukraiński minister podejrzewa Rosjan o szpiegostwo gospodarcze

Minister Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy Mykoła Prisjażniuk wyraził obawy związane z obecnością przedstawicieli rosyjskich firm cukierniczych w charakterze ekspertów Rospotrebnadzoru, sprawdzających proces produkcyjny w fabrykach ukraińskiego konsorcjum Roshen.
24.10.2013 15:04

„Nie rozumiem, dlaczego w tej grupie [ekspertów] pojawili się przedstawiciele firm produkujących słodycze w Rosji – nasi konkurenci. To jest jeszcze kontrola żywności czy już szpiegostwo gospodarcze?” – pytał minister podczas IV Ukraińskiego Kongresu Zbożowego. Prisjażniuk obiecał również, że niezwłocznie omówi tę kwestię z przedstawicielami rosyjskiej Federalnej Służby ds. Obrony Praw Konsumentów i Pomyślności Człowieka (Rospotrebnadzor – rosyjski sanepid).

Rosyjska kontrola w zakładach należących do cukierniczego giganta Roshen trwa od 21 października. Do tej pory sprawdzono sześć fabryk. „Jesteśmy optymistami i liczymy, że kontrola będzie dla nas pozytywna, a produkty Roshen trafią wkrótce z powrotem na rosyjski rynek” – podsumował minister.

Ukraina, to kolejny kraj, obok Mołdawii i Litwy, który spotkał się w ostatnim czasie z sankcjami gospodarczymi ze strony Rosji. Moskwa zakazała importu produktów znanej w całej Europie ukraińskiej firmy cukierniczej Roshen. W przypadku Mołdawii sankcje dotyczyła wina, natomiast Litwinom zakazano eksportu produktów mlecznych.

Źródło: regnum.ru

(Błażej Cecota)

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (2)
Twój nick:
Kod z obrazka:


I suppose that heliomeds.com buy levitra online bestlifeinsurpolicy.com sounds just compareheal
10.02.2014 23:21
I suppose that heliomeds.com buy levitra online bestlifeinsurpolicy.com sounds just comparehealthinsur.com health insurance programs and smells about right.
Thank you so much that is so appreciated! I wish I had time to do juscite to the nomination but I
01.12.2013 9:59
Thank you so much that is so appreciated! I wish I had time to do juscite to the nomination but I don't at the moment, so will regretfully decline, but please know it means so much that you thought of me!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.