Recenzje książek
18.10.2016 10:15


Konserwatywne książki: Przebudzenie Polaków

Jarosław Szarek przypomniał jak Polacy obronili w 1920 r. swą niepodległość. W swej książce „1920. Prawdziwy cud nad Wisłą” (Kraków 2015, Wydawnictwo AA) barwnej panoramie historycznej, skrzącej się świetnie dobranymi cytatami pokazał, jak udatnie splotły się wysiłki zarówno elit polskich: polityków, oficerów, samorządowców, uczonych, księży, ziemian, przemysłowców jak i bardzo wielu zwykłych Polaków w walce o utrzymanie niepodległości.
Recenzje książek
30.08.2015 23:05


Recenzje „Pism” Konińskiego i „Cienia Lucyfera” w miesięcznikach historycznych

Nie jest prawdą, że książki ambitne muszą pozostać na tylnych rzędach księgarskich półek. „Cień Lucyfera” Stefana Türschmida i „Pisma polityczne” Karola Ludwika Konińskiego przebiły się do wysokonakładowych miesięczników historycznych.
Recenzje książek
22.07.2015 10:05


Jak dorastało niechciane dziecko III RP?

Zakłamania medialne i naukowe dotyczące PRLu, przedstawianie Polski jako najweselszego baraku demoludów, wreszcie strach przed Żołnierzami Wyklętymi i lustracją. Książka ARCANÓW: „(Nie)chciane dziecko III RP” w rozmowie braci Karnowskich z autorką, Dorotą Koczwańską-Kalitą.
Recenzje książek
19.03.2015 13:19


Jak być dumnym z polskości

Jedną z najczęściej recenzowanych książek Arcanów ostatnich lat jest „Romans z Polską” Macieja Urbanowskiego. Co w publikacji urzekło Wandę Zwinogrodzką, że widzi w niej wyjście z polskiego zdziecinnienia ostatnich lat?
Recenzje książek
24.09.2014 14:03


„Pewnego dnia możemy zostać zdradzeni w imię spraw zupełnie nam obcych” - Goetla powieść o kopalni węgla

Niewiele mamy wzorców przedsiębiorczości i kapitalizmu w literaturze polskiej. Ale gdy już się pojawiają, to godne są największych tytanów polskiego interesu i z krwistą fabułą zapadającą w pamięć. Do „Lalki” Bolesława Prusa i „Ziemi Obiecanej” Władysława Reymonta dołącza Ferdynand Goetel ze swoją „Anakondą”.
Recenzje książek
16.06.2014 18:38


Janusz Kurtyka o naprawę Rzeczypospolitej

Nie było chyba w Polsce uczonego i urzędnika, który miałby w mediach bardziej przekłamany obraz niż profesor Janusz Kurtyka. Wybitny historyk-mediewista, prezes Instytutu Pamięci Narodowej, inspirator pamięci o Żołnierzach Wyklętych, patron niezliczonej ilości patriotycznych i naukowych inicjatyw – teraz z całościowymi jego dokonaniami można się zapoznać dzięki nowej książce.
Recenzje książek
01.06.2014 12:15


Plus Minus: Urbanowski wiele zrobił dla Czarnyszewicza, Mackiewicza, Bobkowskiego

W ostatnim wydaniu Plus Minus, weekendowego dodatku do „Rzeczpospolitej” (31 V – 1 VI) Mariusz Cieślik recenzuje najnowszą książkę Arcanów.
Recenzje książek
28.05.2014 10:45


wnas.pl: URBANOWSKIEGO Romans romantyka

„Dzielnie pracować, a tego na dłuższą metę nie wytrzyma żaden przeciwnik” – cytuje zalecenie doświadczonego w życiu pod totalnym reżimem pisarza krakowski krytyk literacki, Maciej Urbanowski. Ma jednak talent i odwagę, aby...
Recenzje książek
07.05.2014 22:52


„Najlepsza dentystka w Londynie” Wojciecha Chmielewskiego - to książka bez tezy, ale z nadzieją

Najnowsza proza ARCANÓW doczekała się już recenzji na łamach wsumie.pl. Autorem życzliwej opinii jest znany historyk Roman Graczyk.
Recenzje książek
24.04.2014 23:20


Romans z Polską

Moda idzie w zupełnie przeciwną stronę – polskość, wspólnota, wiara, to już zdaje się być nieaktualne, a przede wszystkim nieatrakcyjne estetycznie, intelektualnie słabe, prymitywne. Nic bardziej błędnego – a najlepiej przekonać się o tym czytając „Romans z Polską”.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.