Książki
11.09.2015 3:57


(Arcy) Konserwatywne książki: „Katechizm katolicki” kard. Pietro Gasparriego

Czy można udzielić prostych i konkretnych odpowiedzi na najważniejsze pytania dla wszystkich wyznawców Chrystusa? Udowadnia to Pietro kard. Gasparri – wybitny znawca prawa kanonicznego i sekretarz stanu u Ojca Świętego Benedykta XV.
Książki
10.09.2015 1:10


Konserwatywne książki: „13 załączników”

„Smoleńsk poza wszystkim uczy nas czujności, przechodzimy wszyscy szkołę nowej wojny. Nieufność wobec tez, hipotez, fabuł, narracji powinna być naszym powszechnym poczuciem”. Co przez to rozumie autor książki „13 załączników” – Bogdan Zalewski?
Książki
01.09.2015 21:29


Konserwatywne książki: „Prawo” F. Bastiata

Europa. II połowa XIX wieku, ponad 50 lat po wybuchu Rewolucji Francuskiej. Fryderyk Engels i Karol Marks wydają manifest komunistyczny, a socjalistyczne tezy wybuchają wraz z Wiosną Ludów 1848 r. Fredric Bastiat przestrzega przed zgubnym i pozornym dobrobytem w systemie socjalistycznym i w odpowiedzi wydaje „Prawo” – jeden z najważniejszych manifestów antysocjalistycznych.
Recenzje książek
30.08.2015 23:05


Recenzje „Pism” Konińskiego i „Cienia Lucyfera” w miesięcznikach historycznych

Nie jest prawdą, że książki ambitne muszą pozostać na tylnych rzędach księgarskich półek. „Cień Lucyfera” Stefana Türschmida i „Pisma polityczne” Karola Ludwika Konińskiego przebiły się do wysokonakładowych miesięczników historycznych.
Rozmowy z autorami
03.08.2015 10:55


Zaprzeczanie faktom nie potrwa długo

Spotkanie z młodą autorką książki „Aspekty prawne katastrofy smoleńskiej” i wskazywanie jednoznacznych danych o zaniedbaniach w śledztwie, zapowiadają, że bezkarność winnych nie będzie trwała wiecznie.
Rozmowy z autorami
24.07.2015 7:42


Natalia Wojtanowska o zaniedbaniach wokół Smoleńska

Już w sobotę Natalia Wojtanowska spotka się z Czytelnikami ARCANÓW w podoświęcimskiej miejscowości Chełmek.
Recenzje książek
22.07.2015 10:05


Jak dorastało niechciane dziecko III RP?

Zakłamania medialne i naukowe dotyczące PRLu, przedstawianie Polski jako najweselszego baraku demoludów, wreszcie strach przed Żołnierzami Wyklętymi i lustracją. Książka ARCANÓW: „(Nie)chciane dziecko III RP” w rozmowie braci Karnowskich z autorką, Dorotą Koczwańską-Kalitą.
Nowości książkowe
13.07.2015 12:41


Rymkiewicz, czyli uparte wzywanie Polaków do istnienia

ARCANA dla Jarosława Marka Rymkiewicza zawsze były otwartym domem, w którym mógł przysiąść ze swoimi rozmowami, nawet gdy nie chciały ich publikować inne, bojaźliwe redakcje. Twórczość pisarza okiem krytyka, prof. Macieja Urbanowskiego.
Nowości książkowe
24.06.2015 7:45


Koszmar III RP powraca

Dzieje ataków i zmagań o IPN, historia budowy instytucji antypostkomunistycznej, zakulisowe walki przeciw lustracji i prawdzie historycznej, nowe pokolenia urzędników i historyków, którzy wydali wojnę układowi PRL i III RP. To opowieść o strachu, odwadze i nowoczesnym patriotyzmie.
Rozmowy z autorami
13.06.2015 12:34


Zychowicz pisze i pyta

Piotr Zychowicz, dziennikarz i redaktor naczelny miesięcznika „Historia Do Rzeczy” napisał recenzję naszej książki poświęconej Julianowi Haraschinowi, a w niedzielę o 13.30 będzie rozmawiał z autorem biografii, Krystianem Brodackim.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.