Książki
14.06.2016 16:15


Promocja książki „Powrót pańskiej Polski” Ewy Polak-Pałkiewicz w Warszawie

Promocja książki odbędzie się 16 czerwca o godz. 18.00 w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie.
Książki
19.05.2016 22:52


Nagroda Literacka IV Kolumn dla Przemysława Dakowicza!

Z wielką radością informujemy, że Nagroda Literacka Czterech Kolumn za rok 2016 została przyznana Przemysławowi Dakowiczowi. Autor otrzymał ją za tom prozy – Obcowanie: Manifesty i eseje.
Książki
15.05.2016 8:54


Promocja książki „Powrót pańskiej Polski” w Lublinie

Tytułu polecanego przez dr. Barbarę Fedyszak-Radziejowską i prof. Andrzeja Zybertowicza nie można przegapić! Dlatego wszystkim czytnikom polecamy spotkanie, które odbędzie się 17 maja w Lublinie. Na KUL-u zaprezentowana zostanie książka „Powrót pańskiej Polski” Ewy Polak-Pałkiewicz.
Książki
15.05.2016 0:03


Kalendarium dziejów Ziemi Przysuskiej na podstawie książki Lecha i Mirosława Małeckich

Z przyjemnością prezentujemy wyjątkowo obszerne kalendarium Ziemi Przysuskiej, stworzone na podstawie książki Lecha i Mirosława Małeckich „Dzieje Ziemi Przysuskiej”. Ponieważ całość nie zmieściła się na naszej stronie, na dole znajdą Państwo link do pliku z pełną wersją kalendarium.
Książki
07.05.2016 23:32


„Opowieści z pierścionkiem i welonem” w II programie Polskiego Radia

Z przyjemnością informujemy, że „Opowieści z pierścionkiem i welonem” będą czytane w II programie Polskiego Radia.
Nowości książkowe
29.04.2016 19:37


Wojciech Wencel 'Epigonia'

Wojciech Wencel to bez wątpienia jeden z najważniejszych żyjących polskich poetów. Właśnie wydał nowy tomik pt. Epigonia.
Nowości książkowe
04.03.2016 16:13


Opowieści z pierścionkiem i welonem Bogny Wernichowskiej

Kogo zaciekawia bieg życia odległych pokoleń pokazanych przez pryzmat familijnych historii, których początkiem był dzień zaślubin znajdzie na kartach tej książki interesujące wątki.
Nowości książkowe
24.02.2016 22:50


Jakuba Polita znakomita analiza japońskiej polityki zagranicznej

Kariera nowoczesnej Japonii jest fenomenem, a wyczerpująco omawia jeden z jej najważniejszych rozdziałów Jakub Polit w swojej najnowszej książce na temat japońskiej polityki zagranicznej w pierwszej połowie XX w.
Nowości książkowe
09.01.2016 12:29


Sam sobie sterem, czyli autobiografia Andrzeja Urbańczyka

Barwna biografia Andrzeja Urbańczyka, znanego polskiego żeglarza, ale także naukowca, szachisty czy... spadochroniarza zasługiwała na opisanie. Jej główny bohater wziął się za to ciężkie zadanie samemu, a wyszła z tego fascynująca autobiografia z wielką historią w tle.
Nowości książkowe
04.01.2016 21:15


Listy Stanisława Augusta do Katarzyny II w opracowaniu Zofii Zielińskiej

Wydawnictwo ARCANA z dumą prezentuje dzieło monumentalne – francuska wersja korespondencji króla Stanisława Augusta i carycy Katarzyny II to opracowanie źródłowe najwyższej klasy, przygotowane przez znakomitą warszawską uczoną prof. Zofię Zielińską.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.