Putin chce oprzeć rządy na prawdzie... WYBORY DO ROSYJSKIEJ DUMY!

Odbywają się wybory do Dumy. Zakończyła się kampania wyborcza, w której opozycja ze swoją krytyką była ledwie słyszalna, a rząd wyliczał mniej lub bardziej przekonywujące sukcesy.

01.12.2011 21:04

Władimir Putin w swoich przemówieniach opowiadał o nowym etapie w historii Rosji, zapowiadał prowadzenie polityki sprawiedliwości społecznej, podkreślał takie sukcesy rządu jak zwiększenie długości życia obywateli, czy stabilizacja finansowa (za Jelcyna był problem nawet z wypłatą emerytur). Ale ten były pułkownik KGB odwołuje się także do duchowości:

Rosja nieraz w swej historii podejmowała cele wielkie i osiągała sukces, zjednoczona wokół takich wartości jak: prawda, godność i sprawiedliwość.

Czy czuć tu mesjanizm III Rzymu, czy ukłucie leninowskiego apostolstwa? Chyba po prostu nostalgię za imperium, tym bardziej, że – jak podkreślają eksperci z Międzynarodowego Instytutu Politycznego (Jewgienij Minchenko) – zapowiedź stworzenia Unii Eurazjatyckiej jest swoistym novum w polityce Federacji Rosyjskiej. Podobnie coraz częściej podkreśla się ostatnio możliwość machinacji przez zewnętrznych wrogów…

Tandem Putin-Miedwiediew ma władzę w kieszeni, pozycja „Jednej Rosji” w najmniejszym stopniu nie wydaje się być zagrożona przez innych polityków. Hasło wyborcze największej rosyjskiej partii, popierającej obecną władzę brzmi: „przyszłość jest nasza” i nie wydaje się mijać z prawdą. W ostatnich wyborach parlamentarnych w 2007 roku partia Putina otrzymała ponad 64% głosów zostawiając daleko w tyle Komunistyczną Partię Federacji Rosyjskiej (KPFR) z wynikiem niecałych 12%.

Co prawda na ostatniej sesji piątej kadencji Dumy Państwowej część posłów Sprawiedliwej Rosji i KPFR odważyła się nie powstać, kiedy Putin wchodził na salę, ale nie od dziś wiadomo, że partie parlamentarne pełnią rolę „przystawek” Jednej Rosji. Potwierdza to Władimir Żyrinowski, szef oficjalnie opozycyjnej Partii Liberalno-Demokratycznej, który natychmiast wystąpił w obronie Putina i ostro skrytykował „zbuntowanych deputowanych”.

W nastroju przedwyborczym władza w państwie nie może dać najmniejszych oznak słabości – kwestionuje więc wynik wyborów prezydenckich w marionetkowej Osetii Południowej, która odrzuciła prokremlowskiego kandydata, obiecuje podwyżki (m.in. dla nauczycieli), spotyka się z wyborcami (dzisiaj w Moskwie występują razem Putin i Miedwiediew).
Także na arenie międzynarodowej Rosja pręży muskuły – 29 listopada sam prezydent uroczyście dokonał otwarcia nowej stacji radarowej w Obwodzie Kaliningradzkim. Placówka wojskowa jest odpowiedzią na amerykański system obrony przeciwrakietowej rozmieszczany w Europie Środkowowschodniej (m.in. w Rumunii).

Trzy miesiące po wyborach do Dumy, 4 marca 2012 roku, odbędą się w Rosji wybory prezydenckie. Wygląda na to, że antrakt w przedstawieniu Putina się skończy i Władimir Władimirowicz wróci do gry w pełnej krasie.

 

Źródła: regnum.ru, er.ru, novosti.rs, ria.ru

(JAM)
(współpraca BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Głos starego wyborcy z myślą o młodszych

Prof. Nowak: Pracujmy nad tym, by zwolenników niepodległości przybywało

Prof. Nowak podsumowuje 2017 rok: właściciele III RP nareszcie odsuwani od władzy

prof. Nowak: Przypomnienie samego 1918 roku nie wystarcza, by zrozumieć czym jest niepodległość

Komentarze (5)
Twój nick:
Kod z obrazka:


Rara68
07.12.2011 5:05

Chociaz nie:).Składam samokrytykę! Odwołuje mój poprzedni wpis.Władza wie co oznaczaja te słowa, tylko je rozumie na swój specyficzny, wygodny dla siebie sposób:). Ot i wszystko... 

Rara68
07.12.2011 3:09

Szkoda tylko ze Putin nie wie co oznaczaja te słowa:)...Usłyszał na szkoleniu i teraz powtarza:)

Ciociababcia
06.12.2011 13:39

Prawda, godność i sprawiedliwość - a gdzie podziała się siła, imperium ... wielikij sajuz?

singer
06.12.2011 13:07

Cos ten computer pomieszal. przepraszam, ale da sie chyba zrozumiec.

singer
06.12.2011 13:04

Rosja nieraz w swej historii podejmowała cele wielkie i osiągała sukces, zjednoczona wokół takich wartości jak: prawda, godność i sprawiedliwość.-----------prawda, godnosc i sprawiedliwosc to brzmi jak Kaczynski. JK powinien podac Putina do sadu za naruszenie wlasnosci intelektualnej.
Rosja nieraz w swej historii podejmowała cele wielkie i osiągała sukces, zjednoczona wokół takich wartości jak: prawda, godność i sprawiedliwość.
-----------
prawda, godnosc i sprawiedliwosc to brzmi jak Kaczynski. JK powinien podac Putina do sadu za naruszenie wlasnosci intelektualnej.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.