Osetyńska opozycja zapowiedziała, że nie weźmie udziału w wyborach do Dumy Państwowej

Jak wiadomo, większość obywateli Osetii Południowej dysponuje rosyjskim obywatelstwem i może brać udział w wyborach odbywających się w Federacji. Także obecnych parlamentarnych rozpisanych na 4 grudnia. 

02.12.2011 15:50

Ałła Dżiojewa, zwycięska kandydatka w wyborach prezydenckich w Osetii Południowej, zapowiedziała, że trzynaście tysięcy jej zwolenników, którzy są jednocześnie obywatelami Rosji, nie zamierza uczestniczyć w niedzielnych wyborach parlamentarnych do Dumy Państwowej.

„Wczoraj rozmawialiśmy z naszymi zwolennika i oni stwierdzili, że nie będą brać udziału w żadnych wyborach, w tym do rosyjskiej Dumy Państwowej, ponieważ ich obecny wybór został podeptany” – powiedziała Dżiojewa. „To nie jest moje stanowisko, ale przekazanie nastrojów wśród moich zwolenników. Wielu z nich jednoznacznie stwierdza, że więcej nie będą brać udziału w głosowaniu… Przykro mi” – dodała kandydatka.

Od września 2003 do sierpnia 2008 roku rosyjski MSZ w sposób niezgodny z prawem międzynarodowym przekazał rosyjskie paszporty 32 519 obywatelom Osetii Południowej (czyli jednocześnie obywatelom Gruzji). Stanowią oni 90 procent ogółu ludności nieuznawanej republiki.

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.