Miedwiediew: nie ma innej alternatywy dla Rosji, niż silna władza prezydencka

Prezydent Federacji Rosyjskiej odbył ciekawe spotkanie w Kostromie z posłami mniejszych partii parlamentarnych. Zadeklarował tam m.in., że do 2015 roku 90% obywateli będzie mogło głosować drogą elektroniczną, podkreślił jednak konieczność wprowadzenia odpowiednich zabezpieczeń. 

14.05.2011 8:21

Co ważniejsze, Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że specyfika Rosji, czyli jej wielkość i duże zróżnicowanie etniczne, religijne i kulturowe, implikują konieczność utrzymania ustroju z silną rolą prezydenta Federacji. Głowa państwa - zdaniem Miedwiediewa – ma kreować nie tylko bieżącą politykę, ale także długofalowy rozwój kraju. Właśnie ta wypowiedź stała się przedmiotem rozważań ekspertów portalu rian.ru, którzy jednoznacznie interpretują to wystąpienie jako zapowiedź ubiegania się przez Miedwiediewa o fotel prezydencki w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.

Do tej pory większość analityków przewidywało, że prezydentura Miedwiediewa jest jedynie przerwą dla Władimira Putina, który nie mógł pełnić tej roli dłużej, niż dwie kadencje pod rząd. Tworzenie wokół obecnego prezydenta coraz większego stronnictwa ludzi mniej związanych z Putinem może zapowiadać ciekawy rozwój wydarzeń w Rosji.

 

Źródło: rian.ru

(JAM)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.