Promocja książki „Powrót pańskiej Polski” w Lublinie
„Powrót pańskiej Polski” to książka, w której postacie Józefa Piłsudskiego, Romualda Traugutta, powstańców warszawskich i Żołnierzy Wyklętych zestawione są z postaciami współczesnych rycerzy Rzeczypospolitej, Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Andrzeja Dudy. Autorka przypomina, że historia Polski nie zaczęła w 1945 roku i że dziś, w roku 2016 rozgrywa się jedna z najważniejszych – być może najbardziej heroicznych – jej kart. W rocznicę Chrztu Polski mówi, że mamy być z czego dumni patrząc na przeszłe i współczesne dzieje naszej walki – zarówno zbrojnej, jak intelektualnej: politycznej, duchowej, kulturowej – walki o suwerenne państwo między Niemcami a Rosją. Państwo, które szanuje prawdę o Chrystusie, jako jedyną prawdę, dla której warto żyć i za którą warto umierać.
Podróż między kartami historii. Odczytywanie ducha polskości. Kolejna, ważna książka Ewy Polak-Pałkiewicz. Jej „rozmowy” z naszymi przodkami dają unikalną okazję do rozmów ze sobą. Oraz między nami. Czy w swych obrazach, odczytaniach Autorka może się niekiedy mylić? Tak. Ale i tak po stokroć ma rację! Nie lękając się błędów, Polacy potrafili dźwignąć się wysoko. Siebie i nas. Swój kraj. Rodaków znanych i nieznanych. Bliskich i dalekich.
Czytajcie, czytajcie Panią Ewę!
Prof. Andrzej Zybertowicz
„Powrót pańskiej Polski” to pełen uroku, przejmujący wyraz tęsknoty za światem prawych, odpowiedzialnych Polaków. To opowieść o ludziach dobrze urodzonych - ale także urodzonych bardziej zwyczajnie - którzy nadali swojemu życiu sens służąc Bogu, Ojczyźnie i współobywatelom. Świadomi odpowiedzialności za innych, rolę duchowej i społecznej elity starali się pełnić w zgodzie z niezwykle wymagającym kanonem zasad moralnych.
Piękna opowieść o pięknych ludziach.
Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska
Ewa Polak-Pałkiewicz – pisarka, publicystka. Jej ostatnie książki: „Prosto z oczy”, wywiad – rzeka z premierem Janem Olszewskim, „Kobieta z twarzą”, „Patrząc na kobiety” (2012), „Rycerze wielkiej sprawy. Szkice ziemiańskie” (2015).