Zychowicz pisze i pyta

Piotr Zychowicz, dziennikarz i redaktor naczelny miesięcznika „Historia Do Rzeczy” napisał recenzję naszej książki poświęconej Julianowi Haraschinowi, a w niedzielę o 13.30 będzie rozmawiał z autorem biografii, Krystianem Brodackim.
13.06.2015 12:34

Dlaczego książka Krystiana Brodackiego błyskawicznie okazała się naszym bestsellerem? Komentują ją dziennikarze, recenzencji i czytelnicy, a mroczna kariera zbrodniarza komunistycznego zdumiewa swoim geniuszem zła. Do tej pory o Haraschinie napisał artykuł naukowy prof. Filip Musiał i wspomniał o nim w swojej twórczości Tadeusz Płużański, jednak – jak to ujął Piotr Zychowicz – „zawodowych historyków zawstydził własnie Krystian Brodacki” („Do Rzeczy, 24/2015, s. 71).

Brodacki będzie występowałw Telewizji Republika nie pierwszy raz: dwa tygodnie temu (27 V 2015) Autor występował w programie „Polska na dzień dobry”, w którym opowiadał Piotrowi Goćkowi o zbrodniach Haraschina.

Zychowicz podsumowuje swoją recenzje słowami: „Dawno nie czytałem tak fascynującej, a jednocześnie świetnie napisanej książki”.zajrzyjdoksiegarni_120

Zapraszamy do oglądania wystąpienia naszego Autora w Telewizji Republika, niedziela, 14 czerwca 2015 r., o godz. 13.30, program KONTRA.

Krystian  Brodacki - publicysta, krytyk, fotograf, pianista, wokalista, konferansjer, organizator… Jego życie zawodowe biegło (i biegnie) dwutorowo: z jednej strony – pasja jazzowa, z drugiej zainteresowania społeczne, polityczne. Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej i Studium Dziennikarskiego UW. Publikował w „Polityce”, „Argumentach”, „Kurierze Polskim” i „Przeglądzie Technicznym”, „Expresie Wieczornym” , „Czasie Krakowskim”, „Niedzieli”, a przede wszystkim w  „Tygodniku Solidarność”. Tam też opisał tragedię Bohdana Różyckiego i Marka Kublińskiego, młodych krakowskich spiskowców przeciw władzy sowieckiej w Polsce. W latach 70. wraz z Emilem Morgiewiczem, Adamem Wojciechowskim i Jackiem Wegnerem redagował podziemny periodyk antykomunistyczny „U progu”.

 

 

W 1980 r. założył w redakcji „Przeglądu Technicznego” koło NSZZ „Solidarność”. W stanie wojennym, jako jedyny dziennikarz „PT”, odmówił stawienia się przed tzw. komisją weryfikacyjną i stracił pracę. Jest autorem antologii Polskie ścieżki do jazzu (1980), monografii Zbigniewa Namysłowskiego Follow Namysłowski (1984), albumu fotografii o kapliczkach przydrożnych w powiecie wielickim Święte Znaki (2002) oraz Historii jazzu w Polsce (2010). Był pomysłodawcą i dyrektorem jedynego na świecie międzynarodowego konkursu filmów o tematyce jazzowej pt. „Jazz Film Salon”.


Ostatnie wiadomości z tego działu

"Zachwyty i udręki" - z Jackiem Trznadlem rozmawia Maciej Urbanowski (lato 2002))

Zaprzeczanie faktom nie potrwa długo

Natalia Wojtanowska o zaniedbaniach wokół Smoleńska

Przywracanie pamięci o Ferdynandzie Goetlu trwa – rozmowa z Krzysztofem Polechońskim

Komentarze (1)
Twój nick:
Kod z obrazka:


awa
15.06.2015 10:44
Ciekawe, jak kiedyś będzie zatytułowana opowieść o Zychowiczu: Opowieść o człowieku przewrotnym??? Ile zła wyrządziła jego książka o Obłedzie '44? A ile zła wyrządzi obecna - o rzekomym dogadywaniu się Piłsudskiego z bolszewikami? Ile ma twarzy ten pseudohistoryk? W ilości twarzy rysuje się pewne podobieństwo a dzisiejszym bohaterm - toutes proportions gardees.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.