Wielopolski nie miał racji! (video)

O rzeczywistych możliwościach margrabiego oraz o rosyjskich rozważaniach nad zorganizowaniem (już wtedy!) rozmów w stylu znanego nam z późniejszej historii „okrągłego stołu” opowiada dr Henryk Głębocki.
22.01.2013 14:44

Już wkrótce dr Głębocki opowie o rewolucji moralnej jaka odbyła się wśród Polaków na początku lat 60-tych XIX wieku oraz o tym jakie znaczenie dla Imperium Rosyjskiego miał zryw niepodległościowy na ziemiach Rzeczypospolitej.

 

Zapraszamy!

 

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Głos starego wyborcy z myślą o młodszych

Prof. Nowak: Pracujmy nad tym, by zwolenników niepodległości przybywało

Prof. Nowak podsumowuje 2017 rok: właściciele III RP nareszcie odsuwani od władzy

prof. Nowak: Przypomnienie samego 1918 roku nie wystarcza, by zrozumieć czym jest niepodległość

Komentarze (1)
Twój nick:
Kod z obrazka:


AAA
11.03.2013 20:03
"Aleksander hrabia Wielopolski margrabia Gonzaga Myszkowski już w epoce Sejmu Wielkiego stanowiłby anachronizm" (Paweł Jasienica "Dwie drogi").

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.