Gdzie jest gruziński opozycjonista, który chciał obalić prezydenta?

Protest jaki zorganizowano w stolicy Gruzji Tbilisi, w celu obalenia obecnej władzy, został rozpędzony przez policję w nocy z 26/27 maja.

28.05.2011 15:43

W sumie zatrzymano 105 osób, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych opublikowało listę ich nazwisk. Portal regnum.ru podaje, że o losie 40 protestujących nic nie wiadomo, nie wrócili do swoich domów a MSW twierdzi, że nic nie wiedzą o ich losie. Wśród "zaginionionych" jest przywódca protestu, Irakli Batiaschvili (na zdjęciu, po prawej). Przypomnijmy – przywódca opozycji, który był Ministrem Bezpieczeństwa Wewnętrznego w latach 90-tych (w postkomunistycznym rządzie) w 2006 roku próbował odłączyć jeden z regionów Gruzji od państwa. Prezentuje on postawy prorosyjskie a za konflikt rosyjsko – gruziński obwinia prezydenta Saakaszwilego. Media rosyjskie sugerują, że opozycjonista może być przetrzymywany i... torturowany. Nie ma na razie możliwości zweryfikowania tej informacji, która równie dobrze może być antygruzińską prowokacją. 

Protesty antyprezydenckie rozpoczęły się w dniu, gdy ogłoszono wielki plan lustracji urzędników i wojskowych.

 

Źródło: regnum.ru

(JAM)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.