Andrzej Waśko: Porzucony ogród [tekst programowy]

W „Naszym Dzienniku” ukazał się ważny tekst prof. Andrzeja Waśki, redaktora naczelnego Dwumiesięcznika ARCANA. Jest to artykuł programowy, poruszający temat polityki kulturalnej państwa.
31.03.2016 16:20

W III RP liczni urzędnicy państwowi i, jeszcze liczniejsi, samorządowi bezustannie troszczą się o rozwój kultury. Czynią to w czasie konferencji, szkoleń, posiedzeń a zwłaszcza „kongresów” kultury – imprez szczególnie ulubionych przez firmy cateringowe. Obecny system rozdziału środków na kulturę jest zamknięty, samowystarczalny i nie potrzebuje do swojej legitymizacji i trwania jakiejkolwiek oryginalnej twórczości, krytyki czy programu.

(...)

Całość artykułu znajduje się w Naszym Dzienniku -> CZYTAJ

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Głos starego wyborcy z myślą o młodszych

Prof. Nowak: Pracujmy nad tym, by zwolenników niepodległości przybywało

Prof. Nowak podsumowuje 2017 rok: właściciele III RP nareszcie odsuwani od władzy

prof. Nowak: Przypomnienie samego 1918 roku nie wystarcza, by zrozumieć czym jest niepodległość

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.