Europarlament potępia Rosję

12 września Europarlament wydał rezolucję potępiającą rosyjskie działania mające na celu wywołanie nacisku na kraje Europy Wschodniej dążące do integracji z Unią Europejską.
13.09.2013 11:57

Rezolucja dotyczy krajów współpracujących z Unią w ramach programu „Partnerstwo Wschodnie”: Ukrainy, Mołdawii i Armenii. W dokumencie podkreślono, że Moskwa powinna uszanować prawa tych państw do dokonania demokratycznego wyboru w kwestii, czy chcą stowarzyszenia z Unią, czy też nie.

Dlatego też Rosja powinna powstrzymać się nacisków, czy to w charakterze sankcji gospodarczych, jakie dotykają Ukrainę i Mołdawię, czy też bezpośrednich gróźb użycia siły, jak w Armenii. Dodano, że obecna polityka Moskwy wobec wspomnianych państw jest „nie do zniesienia”.

W rezolucji znalazła się również deklaracja o „wypełnieniu partnerskich zobowiązań wobec krajów-członków programu Partnerstwo Wschodnie”. Europarlamentarzyści wezwali Komisję Europejską do przyjęcia konkretnych i efektywnych środków mających na celu wsparcie wspomnianych państw wschodnioeuropejskich.

Źródło: regnum.ru

(Błażej Cecota)

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (3)
Twój nick:
Kod z obrazka:


Your answer lifts order generic levitra heliomeds.com levitra buy the intelligence the comparehealt
10.02.2014 23:33
Your answer lifts order generic levitra heliomeds.com levitra buy the intelligence the comparehealthinsur.com debate. free life insurance quotes online bestlifeinsurpolicy.com delaware life insurance quotes of
Hi! Quick question that's toallty off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
01.12.2013 16:31
Hi! Quick question that's toallty off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My web site looks weird when viewing from my iphone. I'm trying to find atheme or plugin that might be able to correct this issue.If you have any suggestions, please share. With thanks!
jcieszkowska
13.09.2013 18:15
Nareszcie jakas mala aktywnosc ze strony europejskich biurokratow. Za tym powinna isc pomoc edukacyjna oraz wspolne manewry wojskowe. Zobaczymy co z tego wyjdzie. rosja czuje sie powaznie zagrozona przez sytuacje w syrii. dlatego wlasnei to jest bardzo dobry czas na zaciesnienie stosunkow Europy z krajami partnerstwa wschodniego. zobaczymy czy ten moement zostanie wykorzystanyn. Zdecydowanie jednak trzeba pilnowac niemcy. ktore jak najwyraznie szykuja sie do skoku na polnocny wschod.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.